Home - Články - Tátové podle znamení horoskopu

Tátové podle znamení horoskopu

vloženo 14. 6. 2024
čas čtení: 10 minut

Tátové podle znamení horoskopu

16. června slavíme Den otců, a protože tátové se u nás doposud neslavili tak intenzivně jako maminky, pojďme si připomenout, v čem jsou právě ti naši skvělí. Anebo – kde máme hledat své vlastní silné stránky. A že se chlapům kytka nedává, to je předsudek! Nicméně, za sladký koláč budou radši!

sdílet článek na facebooku

Tátové v Beranu
S tatínky v tomto znamení je veliká legrace. Děti mohou absolvovat podobné zájezdy jako si pamatujeme z populárního filmu S tebou mě baví svět. Věci řeší po svém a rázně, neumírají úzkostí při každé oděrce nebo pádu dětí. Takže Mates může jít klidně do sněhu v bačkůrkách, ale zato se dozví, jak voda mění skupenství, jak vypadá sněhová vločka – a potom dostane domácí bramborák. Beran se života nebojí, se vším si poradí – a to také učí své potomky. Jeho slabou stránkou může být impulzivita, díky které se snadno nadchne i naštve. V těchto situacích bude slyšet na klidný hlas svého protějšku, maminky, která zchladí jeho ohnivost něhou a klidem. Na to berani slyší.

Tátové v Býku
Tátové býci jsou milující bytosti, stálí bodyguardi své ženy i svých dětí a přilehlého okolí včetně babiček, tet a přátel. Rodina je prostě základ a býk ji střeží jako oko v hlavě. Nejen ke „svým“ lidem, ale také k domovu chovají býci lásku. Hodně udělají vlastníma rukama a sami, ať už jde o dům nebo zahradu. Mají vztah k půdě, a tak rádi učí svoje děti sázet, sekat, sklízet, chovat drůbež a dobytek, roubovat stromy. Býk se ve světě neztratí, je přirozenou autoritou a zrovna tak na děti stačí jen houknout nebo se významně podívat a už šlapou jako hodinky. Tátové býci mají velkou trpělivost a hodně vydrží, když se ale naštvou, stojí to za to. Lepší je Býka si nikdy nerozházet.

Tátové v Blížencích
Kdo má za tátu blížence, má pověstné dva v jednom a oba stojí za pozornost. První je společenský, hravý, šibalský, vtipný a šarmantní. Je radost s ním péct buřtíky na ohni, hrát hry, závodit v běhu nebo budovat hrady z písku, ze všeho udělá šou. Jsou ale chvíle, kdy ukáže druhou tvář, a to jsou momenty vážných hovorů o smyslu života, o férovosti mezi přáteli nebo třeba i o víře. Chce dítěti předat nejen radost ze hry a ze života, ale také ponětí o skutečných hodnotách. Někdy je výdejem své energie vyčerpaný a potřebuje svůj odpočinkový rituál – knihu, večerní běh nebo dlouhý spánek. V takových chvílích je dobré ho nerušit, on nám to potom vše vynahradí.

Tátové v Raku
Táta rak je praktický a klidný, výsostně dospělý, dětem se nepodbízí, nikdy by na ně nešišlal a bere je jako stejně staré partnery. Nepodceňuje jejich rozum a city, naopak je velmi chápe. Nemusí o tom dlouze mluvit, ale svým chováním k dětem to dává jasně najevo. Pokud se vyskytne problém, rak se nehádá a nekřičí. Dobře mířenými otázkami dovede přimět potomka k zamyšlení. Má suchý humor, kterým baví všechny, ale jen pokud se jeho terčem sami nestanou. Ještě raději odpovídá na vzniklé problémy činem, takže vytváří situace, aby si děti mohly zkusit postavení, kterému se posmívají nebo které nechápou. Rak je skvělý vychovatel a na utváření osobnosti dítěte si dává moc záležet.


Tátové ve Lvu
Lvi milují svá lvíčata a snesli by jim modré z nebe. Pro své potomky udělají první poslední. Mají velkou fantazii, co se týče zážitků. Dovedou vymýšlet a připravovat vše, co by rodinu mohlo bavit, ať to stojí jakékoliv množství práce nebo peněz. Život se lvy je nádherný a zábavný. Můžete si být jistí, že jako lvíče poznáte spoustu zajímavých lidí a míst. Lev učí svoje děti být princi a poté králi. Nebezpečí je v tom, že si děti mohou zvyknout na vysoký standard, který potom ve svém dospělém životě nezvládnou zajistit. Ale ani nemusejí, šťastně žít se dá i skromně. Jen je potřeba to pochopit a připustit si i jiné varianty životního stylu. Lvi neradi problémy, a tak plno věcí přejdou a zametou pod koberec. To moc výchovné není, ale sympatické je, že se nedovedou dlouho zlobit.

Tátové v Panně
Otcové v tomto znamení mají rádi zaběhlé rituály a stálý režim, což dává i jejich dětem pocit bezpečí. Snídaně v sedm, hodně zeleniny, málo sladkostí, nějaké sporty, nezapomenout udělat úkoly, pokud možno slušné známky a pohádka před spaním. Pozor, to není nuda, to je jistota domova, jistota otcovské výchovy a řád v životě. Mimo to ale má táta v panně pro své děti moře citu, o kterém děti dobře vědí, i když on to nedává tolik najevo. Tak jako dbá u všech na čisté boty a vyčištěné zuby, dbá i na čisté svědomí a poctivost všech. Je to táta, na kterého se v životě vzpomíná a který je vzorem.

Tátové ve Vahách
Táta ve znamení vah není váhavý, jen rozvážný. Neukvapuje se s rozhodnutím ani s názorem. Je velmi citlivý a zná své děti skrz naskrz. Většinou ví předem, co mají v úmyslu udělat. A taky jim nechá volnost, aby to udělat mohli. Dobře ví, že se lépe poučí z vlastní zkušenosti, z úspěchů i chyb, než aby jim něco dlouze vykládal. Mnoho situací řeší intuitivně, ne proto, že by racionální řešení neuměl vymyslet, ale proto, že logika mu vypočítá všechny pro a proti a je to fifty fifty. Je zase tam, kde byl, na rozcestí, a pak rozhodne prostě láska, které má táta ve vahách víc než dost. Nikdy nenechá své děti v problému či v nouzi, jeho pomocná ruka je to, nač se mohou spolehnout.

Tátové ve Štíru
Tito zrozenci vynikají hlubokým citem a pevným vztahem ke svým dětem. Hodně jim na nich záleží. Možná proto bývají někdy naléhaví, vyžadují plnění určitých zásad, slib je pro ně svatý a nesnesou, když ho někdo poruší nebo zalže. Dítě si musí některé chyby zkusit samo, aby poznalo, že to není pravá cesta. Štír má sklony vidět věci černobíle: ano, ne – to je správně, a to je špatně. Myslí si, že když to dětem vysvětlil, už se tím budou řídit, ale ony si to prostě musejí zkusit. Štír je idealista a jako otec je ukazatelem, který nasměruje své potomky k vyšším hodnotám než jen k tomu mít se dobře. Děti takového tátu milují, nemají to s ním lehké, protože je náročný, ale vyrůstají z nich lidé, kteří vědí, za čím jít.


Tátové ve Střelci
Střelec žije s lehkostí, miluje s hravostí, a tak také vychovává své děti. Zdálo by se, že vše, co se mu v životě povedlo, dosáhl jakoby neúmyslně a náhodou, ale on ví, co dělá, jde si pevně za svým, a ještě se přitom dobře baví. Jeho děti se baví s ním, zdá se, že táta je spíš pořád dítětem, věčným klukem. On ale na vážné věci nezapomíná, jen má prostě dost nadhledu. Ponechává dětem dost svobody na vlastní rozhodnutí, ale stále nad nimi bdí. Kvůli otcovství však nezapomíná i na ostatní věci v životě, má své koníčky, své přátele, svá oblíbená místa. Neobětuje se dětem docela a v jejich dospělosti je vypustí jako šíp, dá jim směr, ale dál už je to na nich.

Tátové v Kozorohu
Kozoroh má vrozenou poctivost, stálost a důkladnost, a tak se staví i k otcovství. Je pro rodinu zrozený a jeho péče je znát. Vždy všechny zajistí a rodina nemá nedostatek, protože systematický a poctivý je i v práci. Děti nerozmazluje, namísto věcí či peněz jim raději poskytne zážitek. Miluje dětský smích a radost a své děti ve všem podporuje. V citech je stálý, nestává se, že by někoho zatratil a vytěsnil ze života. Je to věrný otec a věrný kamarád do slunce i do deště.

Tátové ve Vodnáři
Tihle tatínkové jsou jako oživlá rtuť! Chtějí dětem ukázat svět a nadchnout je pro nové nápady a technologie. Nesmíte se divit, když vynaleznou digitální dudlík nebo mluvící nočník. Vodnář je takový profesor Myšpulín. Dítě je pro ně podnětem, aby mu ukázali vše, čím jsou nadšení oni sami. Někdy neodhadnou situaci, když si myslí, že malé dítě ujde túru po horách, ale nebojte se, oni ho na zádech donesou všude tam, kam se chtěli dostat, a třeba k tomu přiberou i druhé dítě nebo mámu. Své okolí včetně dětí dovedou doopravdy nadchnout pro fakt, že je život nádherný a plný dobrodružství. A kdyby náhodou táta nevydržel v jedné rodině, což se při jeho temperament může stát, přesto stojí za to, aby se s dětmi vídal a inspiroval je.

Tátové v Rybách
Tatínkové v rybách jsou trochu táta máma v jedné osobě. Možná mámu překvapí, že chtějí dítě koupat, přebalovat i krmit. Pro mámu je to velká úleva, protože se může na tátu vždy spolehnout a s důvěrou mu děti svěřit. Tátové v Rybách si také často berou rodičovskou dovolenou, pokud maminka dá přednost práci. Ne proto, že by byli zženštilí, to vůbec ne, mají stejně mužné zájmy jako jiní chlapi. Prostě proto, že jsou citliví a milující a chtějí svému dítěti dát vše. Jsou také stálí a nemění způsob života či objekt lásky. Pro rodinu dovedou leccos obětovat.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

NAŠI VĚŠTCI - Vyberte si svého věštce a zavolejte mu na tel.: 906 701 701!

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.