Home - Výklad karet - Karty Kipper

Karty Kipper

Karty Kipper

Karty Kipper

K oblíbeným výkladovým karetním sadám patří také karty Kipper, které jsou velmi podobné cikánským kartám nebo kartám Lenormand. Podobně jako Lenormand existují i ve své mnohem výpravnější variantě Mystický Kipper, jejímž autorem je opět Urban Trösch. Základem tohoto systému je 36 karet, které jsou očíslovány a opatřeny titulkem. Spektrum 36 karet zde pokrývá velkou část běžného života a slouží jako základ pro rozklíčování běžných životních událostí, situací a zážitků, které mohou tazatelé očekávat v nejbližší době.Pravděpodobné teorie jejich vzniku

Existují dvě možné teorie, jak tyto karty spatřily světlo světa. První z nich považuje za jejich tvůrkyni berlínskou věštkyni Susanne Kipper, která zřejmě za předlohu zvolila výkladové karty používané už v době třicetileté války a v roce 1873 si podle nich vytvořila vlastní vykládací sadu.

Druhá teorie vychází z německého slovního spojení Kipper und Wipper, což znamená nakláněči a kývači. Takto byli v 17. století nazýváni výkupčí kovů, kteří nakláněním vah šidili při výkupu drahých kovů. Byla to v době nedostatku zlata, stříbra i peněz, proto bylo nařízeno, aby mince byly roztaveny s mědí a znovu odlity. Tato neplnohodnotná platidla byla nazývána Kippermünzen. Vznik Kipper karet tedy údajně úzce souvisí s těmito mincemi, popř. přímo s profesí nakláněčů a kývačů.

Vydavatelé karet Kipper

První vydání karet pochází z roku 1873 a postaral se o ně mnichovský obchodník s psacími potřebami Matthias Seidlein u společnosti Kartenmacher Kipper. Další vydání i s návodem k použití se objevilo v roce 1890 a sám Seidlein vydal tuto karetní sérii opětovně ještě v letech 1900 a 1910. Od roku 1920 je výroba těchto karet výhradním vlastnictvím společnosti F. X. Schmid a z nějakého neznámého důvodu jsou od této doby karty tištěny zrcadlově obráceně, což ovšem nemá žádný vliv na jejich výpovědní hodnotu.

Zajímá vás konkrétní situace, chcete vědět, co vás v nejbližší době potká?
Zeptejte se přímo naší kartářky Leny nebo zavolejte na tel.: 906 701 701 a vyberte si odborníka, který vám bude nejvíce vyhovovat!

Chcete karty Kipper poznat lépe? Kupte si je zde.

VYBERTE SI SVÉHO ODBORNÍKA NA KIPPER KARTY a zavolejte na tel.: 906 701 701


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.