Home - Výklad karet - Karty Kipper

Karty Kipper

Karty Kipper

K oblíbeným výkladovým karetním sadám patří také karty Kipper, které jsou velmi podobné cikánským kartám nebo kartám Lenormand. Podobně jako Lenormand existují i ve své mnohem výpravnější variantě Mystický Kipper, jejímž autorem je opět Urban Trösch.Základem tohoto systému je 36 karet, které jsou očíslovány a opatřeny titulkem. Spektrum 36 karet zde pokrývá velkou část běžného života a slouží jako základ pro rozklíčování běžných životních událostí, situací a zážitků, které mohou tazatelé očekávat v nejbližší době.

Pravděpodobné teorie jejich vzniku

Existují dvě možné teorie, jak tyto karty spatřily světlo světa. První z nich považuje za jejich tvůrkyni berlínskou věštkyni Susanne Kipper, která zřejmě za předlohu zvolila výkladové karty používané už v době třicetileté války a v roce 1873 si podle nich vytvořila vlastní vykládací sadu.

Druhá teorie vychází z německého slovního spojení Kipper und Wipper, což znamená nakláněči a kývači. Takto byli v 17. století nazýváni výkupčí kovů, kteří nakláněním vah šidili při výkupu drahých kovů. Byla to v době nedostatku zlata, stříbra i peněz, proto bylo nařízeno, aby mince byly roztaveny s mědí a znovu odlity. Tato neplnohodnotná platidla byla nazývána Kippermünzen. Vznik Kipper karet tedy údajně úzce souvisí s těmito mincemi, popř. přímo s profesí nakláněčů a kývačů.

Vydavatelé karet Kipper

První vydání karet pochází z roku 1873 a postaral se o ně mnichovský obchodník s psacími potřebami Matthias Seidlein u společnosti Kartenmacher Kipper. Další vydání i s návodem k použití se objevilo v roce 1890 a sám Seidlein vydal tuto karetní sérii opětovně ještě v letech 1900 a 1910. Od roku 1920 je výroba těchto karet výhradním vlastnictvím společnosti F. X. Schmid a z nějakého neznámého důvodu jsou od této doby karty tištěny zrcadlově obráceně, což ovšem nemá žádný vliv na jejich výpovědní hodnotu.

Zajímá vás konkrétní situace, chcete vědět, co vás v nejbližší době potká?
Zeptejte se přímo naší kartářky Rozárky nebo zavolejte na tel.: 906 701 701 a vyberte si odborníka, který vám bude nejvíce vyhovovat!

VYBERTE SI SVÉHO ODBORNÍKA NA KIPPER KARTY a zavolejte na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.