Home - Výklad karet - Tarot - Scapini Tarot

Scapini Tarot

Scapini Tarot

V dávném středověku žil na území Itálie velmi nadaný malíř Luigi Scapini, který byl jednoho dne požádán, aby vytvořil chybějící karty z Tarocchi hry v reprodukci Visconti-Sfroza tarot (Zlatý tarot). Tento talentovaný malíř tehdy vsadil především na svou intuici a namaloval svůj vlastní, velmi osobitý tarot, který byl později nazván The Medieval Scapini Tarot.Při jeho tvorbě se inspiroval původními velkými tarotovými kartami, které pocházely z Itálie zhruba z 15. století. Ačkoli tenkrát neměl Scapini naprosto žádné zkušenosti s výkladem karet a nevěděl, co který obrázek znamená, vytvořil skutečné skvostné dílo. Jednotlivé karty dokázal vyobrazit s nádherně zpracovanými drobnými detaily, ze kterých lze vyčíst mnohem hlubší význam, než z jiných jednodušeji zpracovaných druhů Tarotu. Dají se tak skutečně číst do hloubky a napoví i nezkušenému začátečníkovi. Jeho ilustrace podtrhují středověký až téměř renesanční vzhled karet.

Scapiny Tarot tvoří podobně jako jiné tarotové sady 78 karet, skládá se z Malé a Velké Arkány.

• Malou Arkánu tvoří 56 karet, a jelikož tyto karty pochází z 15. století, odpovídají tomuto období i veškeré zobrazené motivy - šatstvem vyobrazených osob počínaje a vyobrazenou tematikou konče. I díky tomu jsou karty Malé Arkány rozděleny na čtyři stavy: meče – rytíři, kalichy – duchovenstvo, mince – obchodníci, žezla - rolníci.

• Ve Velké Arkáně naleznete celkem 22 karet: počínaje kartou 0 - blázen až po kartu 21 - svět (podle kabalistického výkladu je karet 22 stejně jako písmen hebrejské abecedy). Zvláštností je římské číslování, které místo číslice IV. Používá zastaralou variantu IIII. Tento tarotový systém je také pověstný tím, že obsahuje dokonce více symbolů než Crowleyho tarot. Karty existují v provedení tmavé zlato-bronzové barvy, podélné a pevné.

Scapini Tarot - rádi byste chtěli vědět více, tak se obraťte na naše přední odborníky. Zavolejte na tel.: 906 701 701!
 

VYBERTE SI SVÉHO ODBORNÍKA NA SCAPINI TAROT a zavolejte mu na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.