Home - Výklad karet - Tarot - Rider-Waite-Tarot

Rider-Waite-Tarot

Rider-Waite-tarot

Rider – Waite – tarot se poprvé objevuje na esoterickém trhu v roce 1909, kdy jeho autor Arthur Edward Waite spolu s americkou výtvarnicí Pamelou Colman Smith vytvářejí konečnou podobu tohoto výkladového systému.Přídomek Rider vznikl podle názvu londýnského nakladatelství, které tyto tarotové karty poprvé vydalo. Waite byl, podobně jako Crowley, také členem hermetického řádu Zlatý úsvit, který se specializoval na zkoumání okultních věd, mezi nimi i tarotu.

Rider – Waite – tarot - nejoblíbenější tarotová sada

Nemůže se sice pyšnit tak hlubokou mystikou ani pompézním výtvarným zpracováním jako Crowleyho tarot, významy jednotlivých karet jsou ale daleko více pochopitelné, proto se s ním mnoha kartářům i kartářkám lépe pracuje. U tohoto typu tarotu lze s úspěchem využít intuitivní formu výkladu, což práci s ním značně usnadňuje. Díky svému nepříliš nápaditému designu se sice nedočkal mnoha dalších zpracování, zato z něj ale dodnes čerpá řada nových tarotových systémů.
Při vytváření karet Velkých Arkán se Waite inspiroval Marseillským tarotem, který obohatil o nové symboly. I motivy Malých Arkán čerpají náměty z jiného karetního systému, a sice z italských karet Sola Busca ze 16. století.

U těchto tarotových karet nacházíme jednu zvláštnost, a to přehození číselné hodnoty u karet 8 Síla a 11 Spravedlnost. Ačkoli Waite neustále tvrdil, že má pro tuto věc závážné důvody, nikdy řádně nevysvětlil, proč se tak vlastně rozhodl. Bohužel při některých typech výkladu či rozboru může tato záměna způsobovat drobné potíže. Jinak lze tento druh tarotu využívat při jakýchkoli výkladech, ať už se jedná o dotazy na budoucí děje, rozbor minulosti nebo třeba výběr z několika možných variant. Nečekejte ale psychologické rozbory, tyto karty jsou spjaty spíš s realitou všedního dne.

"Díky Rider-Waite-Tarotu vám dokáži ukázat konkrétní cesty a možnosti, které vás dovedou k lepší budoucnosti." Zavolejte mi na tel.: 906 701 701. Váše kartářka Sára!

VYBERTE SI SVÉHO ODBORNÍKA NA RIDER-WAITE-TAROT a zavolejte na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.