Home - Výklad karet - Tarot - Marseille Tarot

Marseille Tarot

Marseille Tarot

Tento druh tarotu není pojmenován po svém tvůrci Claudu Bourdelovi, ale naopak po místě svého vzniku. Pochází z roku 1760 a byl vytištěn v manufakturní karetní dílně Nicolase Convera z Marseille.Základní předlohou k Marseillskému tarotu se staly jisté karty z 16. století, které fungovaly jako klasický herní systém v přístavních krčmách a při tom poskytovaly také poučení mravního a morálního charakteru.

V 19. století, kdy se začaly dostávat do popředí záležitosti výrazně opředené mystikou, však tyto karty náhle získávají mnohem hlubší význam. Tento karetní systém svou vizuální podobou vzbuzuje dojem, že pochází z opravdu velmi dávných dob. Je to dáno především jeho poměrně chudým barevným provedením, které zahrnuje v podstatě jen čtyři základní barvy, tedy červenou, modrou, žlutou a zelenou. Tyto barvy ovšem poukazují na čtyři základní elementy – ohnivý, vzdušný, vodní a zemský. Dojem starodávnosti těchto karetních obrázků umocňuje i použitá symbolika. U nás se nejčastěji setkáváme spíše se zajímavým a neotřelým provedením Marseillského tarotu z autorské dílny ilustrátora Jindřicha Čapka.

Nádech z minulosti

Při pohledu na tyto karty na nás dýchne atmosféra dávno zapomenutých časů 18. století, kdy z nich okultní učenci skládali jednotlivé lidské příběhy prodchnuté vyšší duchovní tématikou. Výklad z těchto tarotových karet se pro spoustu lidí může stát vrcholným magickým zážitkem, který odhalí v jejich životech doposud skryté souvislosti. Někdy stačí pohled z jiné perspektivy, aby došlo k jakémusi náhlému prozření a pochopení toho, co nám vlastně brání v tom, abychom dosáhli úspěchu. Výklad Marseillského tarotu může být jednou z možností, jak se lépe zorientovat ve svém životě. Dokáže nám pomoci při rozhodování, která z cest pro nás bude ta nejlepší a zabránit tak případným nepříjemnostem.

Marseille Tarot prozradí, kdy se vám začne dařit lépe! Chcete vědět víc? Citlivě vám odpoví kartářka Květa na tel.: 906 701 701.

VYBERTE SI SVÉHO ODBORNÍKA NA MARSEILLE TAROT a zavolejte na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.