Home - Výklad karet - Mariášové karty

Mariášové karty

Mariášové karty

Mariášové karty patří k oblíbeným vykládacím sadám mnoha věštců právě z toho důvodu, že jsou většinou vždy po ruce a k jejich výkladu nepotřebujete žádné speciální vybavení.

Oproti klasickým výkladovým kartám však mají také obrovskou nevýhodu, pokud nejste dostatečně obeznámeni s jejich významy, budete mít při výkladu tak trochu smůlu, z jednotlivých obrázků toho bohužel mnoho nevyčtete.

Historie hracích karet
 

Karetní hry přinesli do Evropy z Itálie či Španělska Saracéni. Mezi obyčejnými lidmi, ale i mezi šlechtou, se staly brzy natolik populární, že se nakonec v řadě měst objevují vyhlášky, které je zakazují pod hrozbou přísných trestů a později dává karetní hry do klatby i samotná katolická církev. Mariášové karty, tzv. mariášky, vycházejí z německých karetních systémů. Nejznámější mariášky namaloval v roce 1837 maďarský malíř József Schneider a poprvé je vydala vídeňská firma Ferdinanda Piatnika v roce 1848.

Čtyři základní barvy
 

Podobně jako u tarotu čtyři živly rozeznáváme u mariášek čtyři základní barvy: srdce, kule, listy (zelené) a žaludy (kříže). Srdcové karty zahrnují při výkladu oblast emocí, milostných vztahů či přátelství a patří k nejpozitivnějším kartám ve výkladu. Kule mají obyčejně na starosti finance, práci, podnikání či tvořivost a zároveň se srdcovými kartami i ony vnášejí do výkladu naději, že všechno dopadne. Zelené karty (listy) nám přinášejí do života změnu, novou cestu či pochopení. Obecně nejhůře si vedou při výkladu žaludové karty, které značí problémy, trápení či smutek, to ale nemusí platit úplně doslova, protože jednotlivé karty je nutné posuzovat v kontextu celého výkladu. Stojí-li okolo žaludového listu pozitivní karty, bude mít celý výklad spíš příznivý charakter. Každá karta má svůj specifický individuální význam, nicméně ten se může měnit v závislosti na ostatních vyložených kartách.


Využijte na tel.: 906 701 701 poradenství s Mariášovými kartami, pokud si přejete věcnou analýzu vašeho problému a od karet očekávate spolehlivou odpověď s přesnými časovými údaji. Kontaktujte naši kartářku Kláru.
 

VYBERTE SI SVÉHO ODBORNÍKA NA MARIÁŠOVÉ KARTY a zavolejte na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.