Home - Články - Totemové zvíře pro týden 26.2.-3.3.: PÁSOVEC

Totemové zvíře pro týden 26.2.-3.3.: PÁSOVEC

vloženo 26. 2. 2020
čas čtení: 5 minut

Totemové zvíře pro týden 26.2.-3.3.: PÁSOVEC

Indiánské kmeny obou amerických kontinentů měly svá totemová zvířata. V náročných životních situacích se k nim lidé obraceli o radu. Náš digitální věk umí skoro všechno, dovede vytvořit virtuální realitu, ale neporadí nám, jak se vrátit ke kořenům staré moudrosti. Snad proto dnešní člověk znovuobjevuje tradice, naše i ty exotické. Pojďme se podívat, jaké rady nám může dát totemové zvíře pro tento týden. Je jím PÁSOVEC.

Pásovec nevypadá na první pohled jako kdovíjaký sympaťák. Ale je to kladný hrdina a máme se od něj co učit. Vypadá trochu jako malý hrošík křížený s želvičkou. Co nás na pásovcovi zaujme na první pohled, to je jeho „brnění“. Krunýř složený z tvrdých pásů, chrání jeho tělo shora i zespoda. Na tlapkách má pořádné drápy, takže nikdo soudný by si s ním jistě nezačínal. Přes toto zdání pásovec není žádný rváč. Je prostě v zenovém klidu, jde za svým cílem, rvačky neprovokuje, ale ani se neschovává do díry. Pokud by u někdo bránil v cestě a nějak ho napadal, prostě si to s ním vyřídí. Ale zase jen do té míry, aby mohl pokračovat ve své pouti.

Pásovec nese životem velkou tíhu na svých zádech, ale připadá u lehká jako pírko. Není to žádný třasořitka, ale pořádný silák. Jeho brnění dává světu hranice: Až sem můžete, ale dál už ne. Pásovec nás tedy může naučit vytýčit hranice, kam lidi pustit, co se týče činů, slov i názorů na naši osobu. Hranice leží přesně tam, kde je nám to příjemné a ještě nám to neubližuje. A proto si zkusme uvědomit tuto naši hranici. Každý člověk ji má jinde. A každý si musí ubránit tu svou. Znáte staré úsloví: „Lidi zajdou tak daleko, kam je pustíš?“ To je hluboká pravda. A musíme ji umět žít, abychom žili dobře.PÁSOVCE nám pro toto období nabídly šamanské karty. Poradí nám, čemu se věnovat a co naopak vynechat. Totemová zvířata mají spojení s matkou zemí a vším živým na planetě. Jsou to symboly, které znázorňují vitální síly pohybující se nejen v našem světě, ale i v těch, které nás přesahují. Jejich rady byly užitečné pro dávné indiánské kmeny a mohou být užitečné i nám, pokud umíme naslouchat. Pokud si připadáte zranitelní nebo už i zranění, přišel otec pásovců v pravý čas. Jedná se o indiánský archetyp, jde vlastně o ducha pásovce, přírodního boha, tedy čirou energii. Pokud ji oslovíme, uslyší nás a ozve se nám. To lze jednoduše udělat v meditaci. Se svící či bez, s ohledem upřeným na vodní hladinu, se zavřenýma očima, v tichu či s hudbou, prostě zvolte, co je vám příjemné. Představte si toto zvířátko a oslovte jeho ducha. Můžete mu i zabroukat písničku beze slov, vám pomůže ke koncentraci a tuto energii pomůže přivolat.

Všeobecný článek o významu totemových zvířat si můžete přečíst ZDE: Totemová zvířata – průvodci našim životem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

NAŠI VĚŠTCI - Vyberte si svého věštce a zavolejte mu na tel.: 906 701 701!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.