Home - Články - Dubnová magie v zahradě

Dubnová magie v zahradě

vloženo 3. 4. 2019
čas čtení: 6 minut

Dubnová magie v zahradě

Pro naše dávné předky byl měsíc Duben nedílně spojený s intenzivními pracemi na poli a v zahradě. Jak to máte vy?

Není divu, protože právě teď se vysévá a sází většina plodin a zeleniny, ode kterých neodmyslitelně záviselo jejich živobytí. Vesnické čarodějky a báby kořenářky měly ještě jednu práci navíc, a tou bylo vysévání a přesazování magických a léčivých bylinek.

Aby byly výsledky práce co nejlepší, vázaly se k jarním pracím na zahradě početné obřadné a rituální úkony. Především bylo nutné semínka rostlin požehnat, posvětit a ochránit je tak před zlými sílami a nebezpečím, které by jim hrozilo, ještě než vzejdou. Pokud bába bylinářka věděla, že pěstuje léčivou rostlinu pro konkrétního člověka, mohla navíc nechat pacienta podržet semínka před zasazením chvíli v ústech – kontakt se slinami nemocného umožní léčivé bylince, aby v sobě vytvořila látky nezbytné pro zdraví toho konkrétního člověka! Osázené pole nebo zahradu je pak nutné chránit nejen před divou zvěří, ale také před zlými čarodějnicemi. K tomu poslouží hluk a obcházení polí s ohněm, zapudí je také magické znaky vyryté na hranicích pozemku nebo kovové předměty zabodnuté do země.Růstu rostlin pomůže, pokud si s nimi budeme povídat, pokaždé je pozdravíme a řekneme jim, jak jsou hezké. Čarodějky navíc věděly, že v každé zahradě bydlí víla, která toto místo s láskou ochraňuje a pečuje o něj. Ve víly a přírodní bytosti věřili lidé od nepaměti, ale jen někteří měli nadání je vidět a slyšet. Pokud se chceme s naší zahradní vílou spřátelit a toužíme po tom, aby se nám ukázala a pomáhala nám, musíme jí dát najevo, že přicházíme s dobrými úmysly a pokaždé, když zahradu navštívíme, jí nechat drobný dáreček.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

NAŠI VĚŠTCI - Vyberte si svého věštce a zavolejte mu na tel.: 906 701 701!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.