Home - Ostatní - Význam jmen

Význam jmen

Význam jmen
Karel
4. 11.
Mužské křestní jméno, jehož kořeny nacházíme až v latině. Vytvořilo se ze staroněmeckého slova "karlaz", které znamená svobodný muž, sedlák nebo chlap. Do němčiny se však původně dostalo jako latinské jméno Carolus. V minulosti bývalo natolik oblíbené mezi evropskými panovníky, že nakonec zobecnělo a začalo se používat jako označení pro vládnoucí osobu. Lze tedy vyložit i jako král. Přestože stále patří k nejoblíbenějším mužským jménům v ČR, jeho procentní podíl klesá. Domácí podoby: Karlík, Karlíček, Kája, Kájík, Kájínek, Kájíček, Kárl, Kódl, Karlos.


Umělecky založený muž s obrovským tvůrčím potenciálem, který má velkou šanci, aby se stal opravdu populární. Bývá však vybaven poměrně introvertní povahou, která mu způsobuje řadu potíží.

sdílet horoskop na zdi mého facebooku
Dnes má svátek Drahoslava
Popřejte jí k svátku!

VYBERTE SI SVÉHO OSOBNÍHO ASTROLOGA a zavolejte na tel.: 906 701 701


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.