Home - Horoskopy - Astrologie

Astrologie

AstrologieAstrologii právem považujeme za královskou disciplínu esoterických věd. Zkoumáním postavení planet a hvězd na obloze se lidé zabývají už odnepaměti, některé astronomické jevy, jako jarní rovnodennost či slunovrat dokázali rozpoznat již v dávných dobách. Počátky klasické astrologie klademe do Babylonu, kde se v 7. století n. l. objevují první astrologické prognózy. Odtud rychle pronikla do Egypta a následně se rozšířila i do Řecka či Říma, kde se zformovala její nejčastěji používaná varianta, tzv. západní astrologie. Mezi historicky nejznámější evropské astrology patří Tycho de Brahe, Michel Nostradamus nebo Johannes Kepler. Pozadu nezůstávají ani tehdejší vědecké kapacity Issak Newton a Carl Gustav Jung přestože kvůli této „pavědě“ riskují výsměch svých kolegů.

Astrologie pracuje se zvěrokruhem, který zahrnuje 12 slunečních znamení a znázorňuje oběžnou dráhu Slunce kolem Země, tzv. ekliptiku. Zvěrokruh začíná nejmladším Beranem, přičemž každé následující znamení v sobě kromě svých charakteristik zahrnuje také zkušenosti svých předchůdců. Pro veškeré výpočty je také důležité postavení planet v jednotlivých slunečních znameních. Pro účely astrologie využíváme celkem 8 planet (Mars, Venuše, Merkur, Pluto, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun) a řadíme k nim také Slunce a Měsíc. Výstupem astrologického zkoumání bývá zpravidla horoskop, který je jakýmsi grafem znázorňujícím postavení jednotlivých planet v okamžiku, který nás zajímá. Z tohoto pohledu se nejvíce využívá nativní horoskop, jenž určuje postavení planet v době našeho zrození a jejich dopad na náš život.

K dalším astrologickým pojmům, s nimiž se můžete setkat, patří např. ascendent a descendent. Zatímco ascendent říká, jaké vlastnosti a schopnosti si přinášíme do života, descendent určuje, s jakými lidmi se v něm budeme potkávat a jaké problémy s nimi budeme řešit. Planety stojí ve 12 astrologických domech, které označují jednotlivé životní oblasti. Ascendent se nachází v hrotu prvního domu, descendent pak v sedmém domě. Kromě západní astrologie existuje také egyptská astrologie, keltská astrologie, čínská astrologie nebo indická astrologie. Číňané (podobně jako Egypťané) používají na rozdíl od nás Evropanů tzv. lunární kalendář, v němž na každý rok připadá jedno ze dvanácti znamení. Zvláštností čínského horoskopu je především to, že sestává pouze ze zvířat, najdeme mezi nimi Krysu, Buvola, Tygra, Zajíce, Draka, Hada, Koně, Ovci, Opici, Kohouta, Psa a Prase. Každému z dvanáctiletých cyklů vládne jeden z pěti prvků, navíc se pravidelně střídá kladný a záporný náboj (jin a jang). Číňané rozeznávají namísto živlů pět prvků neboli elementů, a sice kov, vodu, oheň, dřevo a zemi.

Egyptská astrologie vychází ze starověkého egyptského kalendáře, který podobně jako v čínské astrologii vychází z lunárního cyklu. Vládci egyptského zvěrokruhu jsou nejvýznamnější bohové, z nichž má každý na starosti jiné božské vlastnosti.

V keltském zvěrokruhu
se naproti tomu setkáváme se stromy, jejichž vlastnosti jsou přisuzovány lidem. Střídá se v něm 17 různých stromů cca po půl roce, přičemž vliv některých z nich se projeví v průběhu roku víckrát. Indická astrologie funguje na podobném principu jako západní, na rozdíl od ní ale pracuje i s pojmem měsíční dům. Oblohu dělí na 27 takových měsíčních domů a Luna zde stojí v takové významné pozici jako v západní astrologii Slunce.

Opravdu dobrým astrologem se člověk nestane ze dne den, je zapotřebí mnoha let studia a samozřejmě vám nesmí chybět i nějaké ty zvláštní schopnosti. Vyzkoušejte naše poradce a nechte si od nich pomoci v situaci, v níž si nevíte rady.

Chcete vědět víc o astrologii, tak nám zavolejte na tel.: 906 701 701 nebo se obraťte přímo na naši astroložku Helgu, která vám ráda poradí!

VYBERTE SI SVÉHO OSOBNÍHO ASTROLOGA a zavolejte na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2022 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.