Home - Esoterika - Runy

Runy

RunyRuny
patří k méně používaným věšteckým nástrojům, což je určitě škoda, protože těm, kdo s nimi umí pracovat, dokážou poskytnout stejně hodnotný pohled na situaci jako jiné metody věštění. Existují různé teorie, které se zabývají původem a vznikem run, všechny ale vycházejí ze základního faktu, že runy se vytvořily z některé běžně používané abecedy. V úvahu přichází řecká kurzíva, latinská či severoetruská abeceda nebo gótské písmo. Při hledání vysvětlení jejich vzniku se můžeme opírat i o mytologii: podle jedné severské legendy byl stvořitelem run bůh Odin, jenž se na devět dní připoutal kopím ke stromu světa a poté spatřil symboly, které mu daly nejenom schopnost vidět osud, ale také do něj zasahovat. Tuto dovednost pak předal vyvoleným a ti tak dostali možnost spojení s božskými silami. Odin se posléze stal patronem runové věštby.

Ve staroangličtině znamená runa tajemství nebo záhadu, novější výklad uvádí význam šeptání. Ačkoli runové symboly byly převážně užívány k magickým účelům, v konečném důsledku sloužily vlastně všem, kteří o jejich použití projevili zájem. Ryly a vyřezávaly se do všech možných materiálů, často byly také ozdobou různých šperků. Do dneška jsou nalézány nejen posvátné runové nápisy, ale také běžná všední sdělení psaná runovou abecedou. Runovým písmem bývaly psány milostné dopisy, básně i důležité politické listiny.

Moderní esoterika používá k výkladu sadu 25 run, kdy k původnímu počtu 24 výkladových znaků přidáváme ještě Odinovu runu, která je prázdná a mnohdy nahrazuje naši intuici. Objeví-li se ve výkladu, znamená to, že do našeho života zasáhnou vyšší síly. 16 run vyjadřuje 2 významy, a sice „pozitivní“ při vyložení standardním způsobem a „negativní“ při obráceném vyložení. Runy lze vykládat dvěma základními způsoby, a to vrháním a taháním. V prvním případě runy vyhodíme do vzduchu a necháme dopadnout na podložku, přičemž následně věštíme z run obrácených lícem nahoru. Použijeme buď všechny, nebo si z nich vybereme maximálně 3, což je proces, který můžeme opakovat celkem třikrát, pak by měl následovat nový výklad. Při tažení vytahujeme runy z váčku a sestavujeme je podle výkladových schémat. Výklad jedné runy přichází v úvahu v případě, že potřebujeme okamžitý náhled na situaci, 3 runy většinou symbolizují minulost, přítomnost a budoucnost. Schéma 5 run či runový kříž se nejlépe hodí k objasnění nějaké opravdu zapeklité situace. Při výkladu bychom měli brát v úvahu, v jaké fázi se právě nachází Luna a podle toho formulovat své dotazy. Couvá-li, klademe runám otázky zaměřené na budoucnost, je-li Měsíc v první čtvrti, ptáme se na minulost a při úplňku řešíme současnost. V období novu se věštbě raději vyhneme.

Runové symboly mohou mít opravdu široké využití, kromě věštění je můžeme využít pro podporu našeho zdraví. Pořiďte si runový amulet s příslušným znakem, který se hodí k vašemu zdravotnímu problému, a noste jej zavěšený na krku. Další možností, jak získat, co chceme, bývají tzv. runové sigilie, kdy příslušnou runu vyryjeme do svíčky nebo předmětu a provedeme s ní kouzlo přivolání věci či osoby.

Runový výklad lze využít při hledání souvislostí v jakékoli oblasti našeho života, většinou bychom jim ale neměli pokládat konkrétní otázku, ale spíš se ptát na celou problematickou oblast, např. práce, zdraví, láska, rodina, děti atd. Témata lze formulovat i obecně, typická bývá otázka co je v mém životě právě teď důležité, co mě čeká v nejbližších dnech apod. Občas dojde k situaci, že se runy zdánlivě vyjádří k něčemu jinému, což znamená, že momentálně probíhá v našem životě něco mnohem důležitějšího, než na co se ptáme.

Chcete vyřešit problémy každodenního života? Zavolejte na tel.: 906 701 701 nebo se obraťte přímo na naši odbornici Moniku!

Zajímají vás runy? Kupte si svou vlastní sadu zde.

VYBERTE SI SVÉHO OSOBNÍHO ODBORNÍKA NA RUNY a zavolejte na tel.: 906 701 701

zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
Výklad karet, Výklad snů, Psychologické poradenství
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail
zobrazit detail

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2022 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.