Home - Články - Souhvězdí blíženců

Souhvězdí blíženců

vloženo 19. 5. 2010
blizenci_2.jpgPo polovině května se Slunce pomalu posouvá ke konci poslední dekády znamení Býka a vstupuje do následujícího znamení, kterým jsou Blíženci. Slunce vstupuje do Blíženců 21. května, letos to bude v ranních hodinách. Většina ze znamení zvěrokruhu je pojmenována po zvířatech, Blíženci jsou jedna z mála výjimek. K souhvězdí Blíženců se váže antická legenda o bratrech jménem Castor a Pollux. Měli společnou matku, smrtelnou lidskou ženu Lédu, ale různé otce. Pollux byl synem samotného nejvyššího olympského boha Dia, byl proto nesmrtelný, zatímco Castor měl za otce obyčejného smrtelníka – i když významného krále! V některých verzích legendy se bratři považují za dvojčata, přesto však jeden byl nesmrtelný a druhý ne. Bratři spolu prožili mnohá dobrodružství a měli k sobě velmi dobrý vztah. Smutnili, že se po smrti budou muset rozloučit, když jeden z nich půjde do podsvětí a druhý do říše bohů. Diovi jich však přišlo líto, proto je proměnil v hvězdy, které dodnes září na nebi a nesou jejich jména. Souhvězdí Blíženců dominují právě tyto dvě jasné hvězdy, zářící bok po boku a nesoucí jména bratrů, Castor a Pollux. Blíženci jsou vzdušným znamením, zrozenci pod jejich vládou se vyznačují velkou inteligencí, bystrostí a zvědavostí, ale mezi jejich slabší stránky patří nestálost a vnitřní rozpolcenost. Často se zajímají o filosofii. Toto znamení odpovídá ve zvěrokruhu období dospívání v lidském životě, kdy se snažíme najít si své místo ve světě. V nadcházející období, kdy nám budou vládnout Blíženci, se proto všichni můžeme těšit na navazování nových zajímavých kontaktů a nové podněty v životě!

Další Astročlánky

Litujeme, nebyl nalezen žádný článek.

VYBERTE SI SVÉHO OSOBNÍHO PORADCE a zavolejte na tel.: 906 701 701!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2021 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.