Home - Články - Magie run a jejich temná stránka

Magie run a jejich temná stránka

vloženo 10. 4. 2019
čas čtení: 3 minuty

Magie run a jejich temná stránka

Runy jsou již dlouhou dobu součástí magie. Mají svoji nepopiratelnou sílu, která se dá však někdy i zneužít. Poznejte jejich magickou sílu a odhalte vše o tom, jak s nimi bylo v historii neblaze nakládáno.

Pradávné umění

Magie run má za sebou již dlouhou historii. Mágové, kteří se runami zabývali dotáhli toto umění téměř k dokonalosti. Obecně se jedná o poměrně náročnou záležitost. Při vykonávání magie s runami je třeba přihlížet k mnohým aspektům, jako je roční období, lunární fáze či postavení slunce na obloze. Nejlepší jsou pro magické obřady s runami východy a západy slunce. Magií je však naplněna i půlnoc, proto je vhodná i tato doba. Co se týče lunární fáze, tak velmi vhodný je úplněk a novoluní. Staří mistři museli porozumět přírodním zákonům. Zejména pak museli využít své vnitřní síly. Jen tak mohli totiž runám dokonale porozumět. Runy se nejčastěji využívaly, a stále se i využívají, k předpovědi budoucnosti. Dříve se na ně lidé obraceli i kvůli otázkám ohledně počasí. Zejména kvůli tomu, kdy například zasadit a sklidit, či kdy je dobré vyjet na daleké cesty.Zlo si vždy najde cestu

Jak už tomu bývá, všeho se dá zneužít a runy nejsou žádnou výjimkou. Zejména na konci 19. století a počátkem 20. století začaly být runy znevažovány okultními spolky. Jednalo se o dobu, kdy nabírali na síle také nacisté. Když se následně dostali k moci, začlenili do své symboliky právě i runy. Například znak SS je zdvojeným znakem runy Slunce. Každý ví, jak vypadá hákový kříž, tak i v tomto případě se prvotně jednalo o jednu z run. V klasické magii má tento symbol sloužit jako ochrana, nicméně nabyl významu zla.

Tímto jsou runy navždy spojeny i se zlem v jeho nejryzejší podobě. Runy však zlo samy o sobě nevytvářejí. Jen jejich zneužití nacisty posílilo jejich temnou stránku. Stále se však jedná o umění, které učí znát přírodní zákony a nese s sebou moudrost. Záleží na každém z nás, zda se vydá po cestě světla či temnoty. A zda runy využije k dobru či zlu.

Autor článku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

NAŠI VĚŠTCI - Vyberte si svého věštce a zavolejte mu na tel.: 906 701 701!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2021, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.