Home - Články - Keltský horoskop a vůně stromů

Keltský horoskop a vůně stromů

vloženo 23. 9. 2021
čas čtení: 4 minuty

Keltský horoskop a vůně stromů

Pro keltský horoskop jsou typické stromy, protože jejich síla je bezmezná. Keltští druidové vycházeli ze 21 různých stromů, vše se počítalo jednou za půl roku po desetidenních dekádách. Podívejte se na svou charakteristiku dle keltského stromového horoskopu.

Jedle (2. 1. - 11. 1. / 5. 7. – 14. 7.)
Tento strom symbolizuje originalitu, eleganci, bystrost, ale také osamělost a zdrženlivost. Její nitro je však velmi komplikované, pro ni samu i okolí. Někdy z ní vyzařuje chlad a strach z překročení hranic. Jedle značí pracovitost, úsilí i ambice a schopnost učit se rychle novým věcem.

Jilm (12. 1. – 24. 1 / 15. 7. – 25. 7.)
Jilm je znakem pohody, klidu a přitažlivosti, tvořivosti i sexuálního apetitu. Jilm dokáže i rozkazovat, ale oplývá smyslem pro humor a rozhodností. K sobě i k ostatním je velmi tvrdý a kritický. Dokáže podporovat své okolí, touží po uznání a miluje vedoucí funkce.

Cypřiš (25. 1. – 3. 2. / 26. 7. – 4. 8.)
Optimismus, rodinná pohoda, štěstí, tolerance a přátelský přístup, to je doména cypřiše. Čas od času zleniví, ale vždy se do všeho pustí opět s vervou. Cypřiš neriskuje, bojí se možných komplikací, ale měl by pochopit, že bez rizika to někdy prostě nejde vyhrát.

Topol (4. 2. – 8. 2. / 1. 5. – 14. 5. / 5. 8. - 13. 8.)
Topol je symbolem nesmrtelnosti, učenlivosti, obětavosti, ale také samoty a náladovosti. Někdy je majetnický a přehnaně pečlivý. Není žádným tajemstvím, že se cítí zbytečně ukřivděný. V lásce nesnese příkazy, jinak se stane zahořklým a popudlivým.


Cedr (9. 2. – 18. 2. / 14. 8. – 23. 8.)
Sebejistota, rozhodnost, tvůrčí schopnosti, také panika a zbrklost, to jsou poznávací znamení cedru. K lidem je otevřený, což se občas nevyplácí, ale jinak to ani neumí. K životu potřebuje lásku a silné city. Cedr v sobě ukrývá silnou osobnost.

Borovice (19. 2. – 29. 2. / 24. 8. – 2. 9.)
Borovice značí záchytný bod v rozpolceném světě. Když něco chce, jde si nenásilně za svým cílem. Rovněž je někdy pěkná hysterka, ale odvaha jí není cizí. Dokáže za své činy přijmout zodpovědnost. Pracuje se svou moudrostí a je za každé situace věrná.

Vrba (1. 3. – 10. 3. /3. 9. – 12. 9.)
Citlivost, neklid, rozmary značí život s vrbou neklidným a náročným. Je těžké ji pochopit a jít v jejím rytmu. Vrba neumí uchopit všudypřítomnou lásku. Často jakoby intrikuje, aby dosáhla svého. Prostě to chce. Radost se mění v pláč a nutnou očistu.

Lípa (11. 3. – 20. 3. /13. 9. – 22. 9.)
Lípa v sobě cítí svobodu a chuť jít do života naplno. Nechybí jí osobní kouzlo, bystrost, nýbrž prahne po klidné duši. Na druhou stranu může být vypočítavá a odměřená. Jakoby v sobě neměla kousek citu. V partnerském svazku hraje hlavní roli rozum a vášeň.


Dub (21. 3.)
Odvaha, vitalita, vytrvalost, svědomitost, síla myšlenky i těla a trpělivost jsou priority dubu. Umí si vychutnat život na plný plyn a nezná překážky. Nesnáší pomluvy a plané žvásty. Pečuje o svůj vzhled. I když je dub plný energi, není tak těžké zranit jeho city.

Líska (22. 3. – 31. 3. / 24. 9. – 3. 10.)
Líska nedokáže žit bez opravdové lásky. Umí se pro druhé obětovat. Vnímá pocity druhých poctivým nenásilným způsobem. Někdy se nerozhoupe k rozhodnutí, ale když se zamiluje, vytvoří domov snů. Najít smysl života, to je to co líska potřebuje.

Jeřáb (1. 4. – 10. 4. / 4. 10. – 13. 10.)
Přirozenost, odhodlání, jemnost, zodpovědnost ve spojení s vynikajícím vkusem a uzavřeností náleží jeřábu. Když chybí materiální zajištění, necítí se v kramflících, ale vždy si poradí. Zarážející je jeho nestálá povaha. Často oplývá uměleckým nadáním.

Javor (11. 4. – 20. 4. / 14. 10 – 23. 10.)
Javor si neumí poradit se svými city, bývá rozladěný, ale přesto originální, vzdělaný a mívá skvělou paměť. Rovněž je vážný, sklíčený a melancholický. Někdy se bojí odejít ze vztahu a zůstává z nutnosti. Přesto je hrdý. Své sny jen stěží dotáhne ke zdárnému cíli.

Ořešák (21. 4. – 30. 4. / 24. 10. – 11. 11.)
Pochybuje anebo věří. Je zvyklý se spoléhat na své schopnosti a um. Pořád myslí na to, že mu něco chybí, ale i tak je sebevědomý a šarmantní. Odvaha, překonávání překážek ani spontánnost mu nejsou cizí. Riskuje, což mu často pomůže uskutečnit vysněné cíle.Kaštan (15. 5. – 24. 5. / 12. 11 – 21. 11.)
Kaštan bere člověka z té lepší stránky. Je spravedlivý a zastává se slabších jedinců. Odpouští a otevřeně vede rozhovory s jinými. Někdy má problém s uspořádáním svých myšlenkových pochodů a cítí se odstrčený. Zákazy a příkazy nemá v popisu práce.

Jasan (25. 5. – 3. 6. / 22. 11 – 1. 12.)
Cílevědomý, spolehlivý, milující, usměvavý i schopný, to jsou výhody jasanu. Srší z něj dynamičnost, intenzita i chuť do práce. Ve vztazích je vyrovnaný a nekonfliktní. Nelze popřít jeho náročnost ve všech oblastech, někdy i sobectví a přehnanou ochranu.

Habr (4. 6. – 13. 6. / 2. 12. – 11. 12.)
Habr se neohlíží do minulosti, jde hrdě dál. Pracovitost, píle, citlivost, pečlivost a nemilosrdné chování při ublížení mu nejsou cizí. Pro své úspěchy dokáže jít přes mrtvoly. Je milující a otevřený partner. Děti miluje nadevše a opravdu se pro ně dokáže obětovat.

Fíkovník (14. 6. – 23. 6. / 12. 12. – 21. 12.)
Kreativita, fantazie, intuice a zranitelnost vás přivedou k fíkovníku. Pod jeho silnou krustou je citlivá duše. V krajních situacích je odvážný a dokáže překonávat kličky života na výbornou. Řídí se svou intuicí. Občas trpí náladami, dokáže věrně a hluboce milovat.

Bříza (24. 6.)
Bříza je klidná, duchovně založená a laskavá. Hýří nápady a bujnou fantazií, v životě potřebuje ovšem jistoty. Své emoce dává plně najevo, nestydí se za ně. Většinou bývá úspěšná, odhodlaná a skromná. Její přirozená inteligence je její největší výhrou.Oliva (23. 9.)
Svědomitost, bystrost, ale i kritika a přecitlivělost jsou znaky olivy. Dokáže v sobě najít tolik tváří, ale změn se opravdu bojí. Špatně se jim přizpůsobuje. V životě hledá bezpečný bod, kde se cítí klidně a vyrovnaně. Musí se otevřít změnám a pochopit je v dobrém.

Buk (22. 12.)
Houževnatost, cílevědomost, skvělá kondice a pevné zdraví provází buk. Rád by si splnil tajné sny, proto je i nostalgický. Své city prožívá naplno. Občas si nevěří, je nedůvěřivý. Je nutné, aby se otevřel budoucnosti a potlačit vzpomínky na minulost.

Jabloň (23. 12. – 1. 1. / 25. 6. – 4. 7.)
Jabloň balancuje na hraně váhavé mysli a odhodlaného srdce. Je pozorná, přátelská, milá, ale i cílevědomá a okouzlí svou osobností. Nemá v lásce neupřímnost a faleš. Hrdě si jde za svým cílem, nikdy nestrádá. V životě potřebuje cítit svobodu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

NAŠI VĚŠTCI - Vyberte si svého věštce a zavolejte mu na tel.: 906 701 701!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2021, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.