Home - Články - Domácí oltář – vaše osobní posvátné místo!

Domácí oltář – vaše osobní posvátné místo!

vloženo 22. 10. 2019
čas čtení: 6 minut

Domácí oltář – vaše osobní posvátné místo!

Každá správná čarodějka by měla mít doma svůj vlastní oltář. Je to vaše osobní posvátné místo, které můžete použít například k lepšímu výkladu karet, a které vás nabíjí pozitivní energii. Zkuste to taky, stojí to za to!

Určitě znáte ten pocit, kdy vám jako kdyby chybělo vnitřní ukotvení a někde uvnitř své duše cítíte, že potřebujete místo, které vás po duchovní stránce dá opět dohromady. V každodenním životě se setkáváme se spoustou chaotických a negativních energií a náš dům je náš hrad, kde můžeme opět nalézt vnitřní klid.
Pokud se aspoň trochu zajímáte o esoteriku, věštění, meditaci a různé duchovní nauky, pak se vám vyplatí vyhradit si doma místečko, které bude určené pouze pro posvátné účely a které vám vždy pomůže se správně naladit.

Slovem oltář se nenechte odradit, nejde však o stejnou věc jako v kostele. Společné mají pouze to, že jde o speciální místo pro posvátné účely.Svůj oltář si můžete vytvořit ze staršího dřevěného nočního stolku, který si můžete vylepšit a ozdobit. Na oltář přijde ubrus nejlépe v černé barvě, která vám umožní se lépe soustředit, ale můžete použít i bílou, barvy dle živlů nebo dle ročního období – záleží co je vám osobně blízké. O barevné symbolice existuje spousta zajímavých knížek. Je hezké vyzdobit ubrus magickými symboly, ale vždy si přesně zjistěte, co který znamená, protože jejich energie je silná!

Na vytvořený oltář pak hezky uložte vše, co má pro vás nějaký duchovní význam. Tedy vykládací karty nebo jiné věštecké pomůcky, určitě tam patří svíčky v ozdobném svícnu, kadidelnice, sošky sloužící jako amulety, něco se symbolem vašeho znamení, magické drahokamy a polodrahokamy, lunární kalendář... Zkrátka všechno, co má pro vás duchovní význam. Fotolia_Blog_13_Domaci_oltar.jpg.jpgPro posílení spojení s přírodními sílami obměňujte výzdobu oltáře podle ročního období. Na jaře a v létě přidejte kytici rozkvetlých sezonních květů, o Vánocích jehličnaté větévky a jmelí, na podzim třeba ozdobné tykve či jablíčka. Fantazii se meze nekladou!
Oltář je důležité udržovat energeticky čistý. Pro očistu se skvěle hodí kouř z bylinného kadidla, asi nejlepší pro tento účel je šalvěj. Kromě toho si dávejte pozor, ať ke svému oltáři nepřinášíte negativní energie, například z hádek nebo když se na někoho či něco zlobíte. Pokud se tak náhodou stane, pak oltář opět očistěte. Nedělejte u oltáře nic, co nesouvisí s esoterikou a duchovním životem, zbytečně by ho to energeticky zaneřádilo!U svého oltáře můžete vykládat karty, meditovat a rozjímat. Je to přesně to místo, kam se člověk může vrátit kdykoliv, když cítí potřebu spojit se s vlastní duší a s neviditelnými energiemi, které ji přesahují. Navíc se při jeho vytváření můžete umělecky trochu vyřádit, a to je skvělá zábava.

Tak co, zkusíte si taky udělat svůj osobní oltářek?

Další Astročlánky

Litujeme, nebyl nalezen žádný článek.

NAŠI PORADCI - Vyberte si svého poradce a zavolejte mu na tel.: 906 701 701!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.