Home - Detail dne

čtvrtek
18
červenec

svátek slaví Drahomíra

Ženské křestní jméno Drahomíra je slovanského původu. Jeho významem je skutečně "ta, které je drahý mír" potažmo také "ta, která má ráda pořádek", "ta, která má ráda svět", také "mírumilovná". Jeho obliba už delší dobu klesá, nicméně je stále ještě hojně zastoupeno. Domácí podoby: Draha, Drahuška, Drahuše, Drahomírka nebo i Mirka.
Většinou bývá šťastná, i když v její duši panuje určitý neklid, s nímž bojuje prakticky po celý život. Než si založí rodinu, většinou se snaží uspět ve svojí profesi, ale pokud se jí to nepovede, nijak se nehroutí a věnuje s největším nasazením rodinnému životu. Její dobré srdce nikdy nikomu neodmítne pomoc, proto bývá mezi ostatními velmi oblíbená. Přestože umí být empatická, rozhodně není přecitlivělá.
vyhledat význam jména:

12. lunární den

Dnešek je plný lásky. Nalaďme se na svou srdeční čakru a čerpejme tuto energii z vesmíru. Čakru aktivujeme zaměřením pozornosti na střed svého hrudníku. Její stimulací jsme lépe schopni naslouchat ostatním a otevřít se druhým. Prožijme den v lásce, obdarujme lidi kolem sebe nejen dárky, hlavně úsměvy a vyslyšením proseb. Netrapme se a ničeho nelitujme. Buďme empatičtí a se shovívavostí otvírejme srdce druhých. Usmiřujme se a obnovujme vztahy. Symbol dne je srdce, grál a číše. 

zajímavost dne

Dnes je výročí úmrtí Vojtěcha z Pernštejna. Byl to český šlechtic a nejvyšší hofmistr Království českého. Vojtěch z Pernštejna odsoudil k smrti vražedkyni Kateřinu Bechyňovou z Lažan, která ho ale proklela a on skutečně brzy na to za zvláštních okolnosti zemřel. Příčinnou smrti bylo spíš požití námelu než kletba.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2024 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, BÚ: 2109191786/2700, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.