Home - Detail dne

čtvrtek
25
únor

svátek slaví Liliana

Ženské křestní jméno latinského původu. Významově vychází ze slova "lilium", což latinský název pro lilii. Vykládáme jako krásná nebo čistá. V sanskrtu znamená veselá nebo hravá, některé jiné teorie ho dávají do spojitosti se jménem Elizabeth. Zájem o toto neobvyklé jméno u nás pomalu vzrůstá. Domácí podoby: Lili, Lila, Lilinka, Lilianka, Lianka, Liana.
Oblíbená kráska, která je obdařena talentem využitelným v mnoha různých profesích. Většinou bývá prakticky založená, nemá problém uspořádat si život tak, aby jí to maximálně vyhovovalo. Přitom ovšem myslí také na potřeby lidí kolem sebe. Je horlivým zastáncem lidských práv, jakmile se doslechne o nějakém bezpráví, ihned se v té záležitosti pokouší nějak angažovat.
vyhledat význam jména:

13. lunární den

Vše je v běhu a musí pokračovat. Mění se duch a rozum a zesiluje se průtok energie čakrami. Začněme se vzdělávat, dnes nám to dobře myslí. Rozplétejme mocné nitky našeho osudu. Kruh symbolizuje karmu, která nám pravidelně vrací vše dobré nebo zlé, co uděláme tehdy, když se kruh událostí uzavře. Magie a okultismus mají dnes velkou sílu. Buďme mezi lidmi a aktivně se bavme, hýbejme a navazujme nové kontakty. S nasyceným žaludkem! Symbolem dne je kolo, kolovrat, prsten a kruh. 

Luna v Raku

Měsíc dorůstá a nachází se ve znamení Lva. Ovlivňuje díky tomu srdce a krevní oběh. Zbavte se lupů pomocí zábalů a vhodných přípravků. S jejich výběrem vám rádi poradí v lékárně i drogerii. Depilacím se naopak vyhněte, hladká pokožka by vám nevydržela dlouho. Ve volném čase choďte ven na vzduch.

zajímavost dne

Dnes by měl narozeniny Friedrich Spee. Byl to jezuita, barokní lyrik, autor duchovní literatury a teolog, který silně přispěl k ukončení honů na čarodějnice. Dokázal se těmto procesům postavit ve svých přednáškách a v knihách. Byl zpovědníkem mnoha obětí těchto procesů a nabyl přesvědčení o jejich nevině.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2021, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.