Home - Detail dne

pondělí
25
září

svátek slaví Zlata

Ženské křestní jméno slovanského původu. Vychází z římského jména Aurelius a znamená zlatá, ze zlata. V ČR se příliš nevyskytuje. Domácí podoby: Zlatka, Zlatuška, Zlatuše, Zlatunka.
Okouzlující žena plná humoru, kterou nezlomí ani ty největší životní nesnáze. Je to dáma každým coulem, která si udržuje mladistvou eleganci až do vysokého věku. V mládí často ráda plete mužům hlavy, později se ale usadí a stane se z ní dobrá manželka i matka. Ideálně se hodí pro povolání, v němž je zapotřebí stále aktivně reagovat na nové podněty. Stereotyp v práci i v životě ji naopak nesmírně ubíjí, proto neustále vyhledává nové adrenalinové zážitky. To se však příliš nelíbí její rodině, která by ji raději viděla doma v kruhu svých nejbližších.
vyhledat význam jména:

11. lunární den

Probouzí se hadí síla Kundalini. Je stočená do klubíčka jako had u první čakry na spodním konci páteře. Aktivovaná stoupá páteří vzhůru a pročišťuje čakry od blokací. Uvolníme ji kombinací cvičení. Půst očistí fyzické tělo, modlitby očistí mentální tělo a energetická cvičení očistí astrální tělo. Tato silná transformační síla nás přiměje dotáhnout věci do konce. Nepouštějme se do nejasných záměrů a věnujme se sebepoznání. Symbolem dne je ohnivý meč, páteř, koruna a labyrint. 

Měsíc vstupuje do Vodnáře

Měsíc dorůstá a přesouvá se ze znamení Kozoroha do znamení Vodnáře v 1:30. Působí na kolena, kyčle, klouby, vazy, šlachy, kostru a kůži. Pečujte o svoji pleť a nehty, navštivte kosmetický salon a manikérku. Uvidíte, že se budete cítit lépe. Dále je vhodná sauna a různé druhy koupelí. Potřebujete zpevnit zuby a kosti, a k tomu vám dopomůže fluor. Najdete ho především ve vlašských ořeších. Zredukujte rovněž kyselost či překyselení organismu, pomůže vám petržel, mandle, hrušky, jablka a citrony.

Astrojídelníček
Čočku si den předem namočte, druhý den osolte a uvařte do měkka. Přidejte trochu pepře, bazalku či jiné koření. Nakonec rozmixujte dohladka. Získali jste výbornou přílohu k dušené zelenině, můžete připravit i salát z čerstvé zeleniny. Vidíte, že ani maso nepotřebujete. Využijte co nejvíce rajčata.

zajímavost dne

Dnes je v západní Africe uctíván Obatala. Obatala je zároveň muž i žena a je znázorněn jako starý muž (Baba - otec) nebo jako stará žena (Iya - matka) s bílými vlasy. Tento obojetný bůh je přímým potomkem nejvyššího, všudypřítomného boha Olodumara. Miluje čistotu, nosí zářivé bílé roucho a žije ve sněhobílém paláci.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2022 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.