Home - Detail dne

pondělí
20
březen

svátek slaví Světlana

Ženské křestní jméno slovanského původu. K nám se dostalo z ruského kalendáře. Vykládáme jako světlá nebo jasná. Objevuje se sice méně často, jeho popularita se ale v čase moc nemění. Domácí podoby: Světla, Světa, Světka, Světlanka, Světluška.
Energická a rázná dáma, která se s ničím dlouho nemaže. Pokud se ocitne ve vaší blízkosti, máte pocit, že vás přišel navštívit přinejmenším tajfun. Nevydrží ani chvíli v klidu a stejnou hyperaktivitu očekává i od ostatních, což se bohužel nemusí příliš líbit jejím partnerům. Občas se chová k ostatním trochu tvrdě a necitelně, ale rozhodně to nedělá úmyslně, prostě ji ani nenapadne, že by svým chováním mohla někoho zraňovat. Jakmile dosáhne vyššího věku, většinou se výrazně zklidní.
vyhledat význam jména:

29. lunární den

Připravme se na nejhorší satanský den! I silní jedinci mají sklon k depresím a stesku. Nezůstávejme dnes sami a poprosme o ochranu před zlem. Řešení všeho odložte na vhodnější den. Nepříjemnosti považujme za příznivé a buďme jim vděčni, že neslouží temnotě. Ta by se nás mohla snažit zmocnit. Vyčistěme své tělo, mysl a nastolený pořádek si udržme! Obklopte se světlem, láskou, pochopením a vyhýbejme se opuštěným místům. Symbolem dne chobotnice a hydra. 

Luna v Rybách

Měsíc ubývá a nachází se ve znamení Ryb. Působí na nohy, chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Pro toto období jsou vhodné reflexní masáže nohou a péče o chodidla. Můžete je masírovat doma po koupání, nebo si zajděte na pedikúru či do masážního salonu. Vyzkoušejte také přerušované hladovění. To znamená, že jezte třeba osm hodin denně a potom si dejte pauzu šestnáct hodin. Dnes nastává jarní rovnodennost, která je zároveň začátkem astronomického jara, takže den a noc jsou stejně dlouhé.

Astrojídelníček
Měli byste se ještě zaměřit na stravu tepelně zpracovanou, ale ne smaženou. To znamená polévky, kaše nebo omáčky. K omáčkám jako přílohu zvolte brambory nebo těstoviny, nejlépe celozrnné. Vynechte knedlíky z bílé mouky. Dále je vhodná grilovaná nebo dušená či nakládaná zelenina a domácí kompoty.

zajímavost dne

Tento den v roce 1393 byl zajat, umučen a do Vltavy vhozen svatý Jan Nepomucký. Nepomucký zasvětil svůj život snaze o mravní dokonalost, často se dostával do sporů s králem a hájil práva církve. To se mu však nakonec stalo osudným. Jan Nepomucký je ztělesněním věrnosti církvi a svým ideálům. Je zemským patronem Čech a Bavorska.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2022 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.