Home - Detail dne

úterý
24
říjen

svátek slaví Nina

Ženské křestní jméno, jehož původ není zcela jasně dán. Podle jedné z teorií jeho vzniku může být odvozeno od jména perského vládce Nina, pak by znamenalo skvělá nebo úžasná. Jinou možností pro výklad je španelské slovo "ninos", čili dítě nebo panenka. Ve svahilštině znamená "nina" matka, v hidštině pak pěkné oči a v arabštině přítelkyně. Může se také jednat samostatně používanou koncovku některých jmen. U nás není příliš rozšířeno. Domácí podoby: Ninka, Ninuška, Ninečka, Ninočka.
Po celý život touží po štěstí, ale jen velmi těžko této vzdálené mety dosahuje. Miluje děti i zvířata a často si vybírá profese, kde se jim dokáže odpovídajícím způsobem věnovat. Měla by si dávat pozor na příliš impulzivní chování, které ji může dostat do potíží.
vyhledat význam jména:

5. lunární den

Pracujme s energií potravy, která se přeměňuje na energii astrální. Nesmíme hladovět, protože dnes organismus dobře tráví a dokonale zpracuje všechnu potravu! Řiďme se svými chutěmi, jaké potraviny zvolit. Bez šetření kupme vše a získejme z potravy velké zásoby energie. Dávejme pozor na ztráty. Dělejme změny v životě uvnitř i navenek. Očistěme se katarzí a nestyďme se vyplakat. S pravou příčinou slz pracujme pro docílení rovnováhy své duše. Symbolem dne je jednorožec. 

Luna ve Střelci

Přibývající Měsíc je stále ve Střelci a přinese den, kdy budete upřímní, společenští a otevření, zároveň však i nezodpovědní. Osloví vás volání dálek, touha poznávat nové lidi a místa, setkat se se starými přáteli. Budete plni optimismu. V těchto dnech se jídlo rychleji kazí, proto netvořte zásoby.

zajímavost dne

V dnešní den roku 1260 byla vysvěcena katedrála v Chartres, která má v sobě řadu skrytých symbolů. Severní portál je nazýván portál zasvěcenců. Jsou tu postavy starozákonních mágů, např. Melchizedecha s pohárem, v němž je spatřován svatý grál. Při výzdobě byla použita chartreská modř, která je alchymické tajemství.

 


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

Spolupracujte s námi. Horoskop 2017 © 2009 - 2017. Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, platmobilem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.