Home - Detail dne

pondělí
23
říjen

svátek slaví Teodor

Mužské křestní jméno, které pochází z řečtiny. Skládá se ze dvou slov, a sice "théos" (Bůh) a "dóron" (dar). Vykládáme jako boží dar, dar od Boha nebo boží chvála. Díky trendu, kdy se postupně vracejí do našeho povědomí úspěšná jména z let minulých, se i jeho obliba stále zvedá. Domácí podoby: Teo, Ted, Tedy, Tedík, Teodorek, Tedouš.
Velký cestovatel, nevynechá snad jedinou příležitost, která mu umožní podívat se za hranice všedních dnů. Přátelská a komunikativní osobnost, pro niž je velice důležité, jakými lidmi se obklopí. K jeho životnímu stylu neodmyslitelně patří určitá extravagance. Jeho partnerky by si měly ověřit, zda se náhodou nenarodil ve znamení Štíra, v tom případě se jen těžko mohou spoléhat na jeho věrnost.
vyhledat význam jména:

4. lunární den

Uspořádejme si myšlenky. Věnujme se sebepoznávání a duchovním záležitostem. S čistými myšlenkami harmonizujme svoji krční čakru zpěvem mantry. Vědomě vybírejme mezi dobrem a zlem. Slovní modlitba má velkou sílu, získejme tak andělskou ochranu. Vhodnou dobu pro nové začátky využijme k nalezení něčeho ztraceného. Udělá nám dobře vycházka do přírody. Buďme s rodinou a oživujme tradice. Dnu vládne autorita a práce je odměňována. Symbolem dne je strom poznání a Óm. 

Měsíc vstupuje do Střelce

Dorůstající Luna vstupuje v 13:57 do Střelce, působí na bedra, kyčle, kost křížovou a stehenní. Jakákoliv péče, kterou těmto oblastem věnujete, se vrátí dvakrát více než v jiné dny. Možná vás potrápí bolesti zad nebo křečové žíly. Neplánujte náročné výšlapy a nenoste těžká břemena. Trénujte rovnováhu a držení těla.

zajímavost dne

Na dnešek James Ussher spočítal podle Bible den stvoření světa. Mělo k němu dojít 23. října roku 4004 př. .n. l.. Ussher byl anglikánským arcibiskupem, irským primasem, náboženský učenec a především chronolog. Jeho nejslavnější dílo vydané roku 1650 nese název Kroniky starého zákona vyvozující původ světa.

 


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

Spolupracujte s námi. Horoskop 2017 © 2009 - 2017. Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, platmobilem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.