Home - Detail dne

sobota
20
červenec

svátek slaví Ilja

Mužské jméno hebrejského původu. Významově vychází ze jména Elí-jjáhu, které znamená Bůh je můj pán. Do českého kalendáře doputovalo z Ruska. V ČR používáno spíše řídce. Domácí podoby: Iljuška, Ilek, Iljík.
Muž, kterého ovládá tajuplný Neptun, proto se u něj v průběhu života projevuje značná nevyrovnanost, z níž se mohou vyvinout depresivní stavy. V mládí jej pronásleduje řada problémů, s nimiž si často neví rady, ale po dosažení třicátého roku věku se karta osudu začne obracet. V životě toho může hodně dokázat, musí si ale trpělivě počkat na svou příležitost. Projeví-li dostatek silné vůle a pracovitosti, úspěch se stoprocentně dostaví. Občas ho brzdí urputná touha po dokonalosti, které se snaží dosáhnout nejen u sebe, ale i u ostatních.
vyhledat význam jména:

18. lunární den

Dnes vládne sebereflexe, sebepoznání a sebekritika. Nastavujeme si zrcadlo - náš zevnějšek ukazuje náš vnitřní svět. Ten se odráží ve všem, co se kolem nás děje, a my tak můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme. Shoďme masku a spatřeme se takoví, jací skutečně jsme. Bez egoismu a ješitnosti. Očistěme své tělo i mysl. Podívejme se na sebe v zrcadle, jako by tam byl někdo jiný a přijměme ho s láskou. Symbolem dne je zrcadlo, opice, led a Aspid (vampýr).

Luna v Rybách

Ubývající Měsíc zakotvil ve vodních Rybách. Luna se dneškem počínaje začíná vzdalovat od Země. Ovlivňovat bude chodidla, prsty u nohou, celé nohy a lymfatický systém. Chodidlům pomůže reflexní masáž a voňavá koupel plná bylinek. Pomůže jednoduché cvičení, kdy budete pohybovat prsty nahoru a dolů.

zajímavost dne

V dnešní den roku 1436 uznal císař Zikmund kompaktáta. Kompaktáta byla výsledkem jednání koncilu a husitů. Byla potvrzena v Basileji v červenci roku 1436. Kompaktáta zaručovala přijímání pod obojí při mších utrakvistických církví. Jedná se o výsledek husitské revoluce a počátek protestantských církví.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2019 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2019, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.