Home - Detail dne

pondělí
21
červen

svátek slaví Alois

Mužské křestní jméno, které pochází z němčiny nebo z francouzštiny. Vyvinulo se (podobně jako Ludvík) z francouzských jmen Lois nebo Lowis, s největší pravděpodobností ze spojení "á Lois", což je označení pro přívržence krále Ludvíka. Další teorie uvádí, že vzniklo ze starogermánského Hlúdwig. V obou případech se vykládá jako slavný bojovník nebo bojující za slávu. Domácí podoby: Lojza, Lojzík, Lojzek, Lojzi, Lojzíček, Alek, Lojzek.
Muž, který často podléhá vnějším podnětům a emocím. Mnohem více by mu ovšem prospělo, kdyby se zaměřil na posilování svojí vnitřní harmonie a rovnováhy. Ke spokojenému životu potřebuje především vlídné domácí prostředí, jinak se u něj mohou projevit tendence k různým závislostem, zejména na alkoholu.
vyhledat význam jména:

11. lunární den

Probouzí se hadí síla Kundalini. Je stočená do klubíčka jako had u první čakry na spodním konci páteře. Aktivovaná stoupá páteří vzhůru a pročišťuje čakry od blokací. Uvolníme ji kombinací cvičení. Půst očistí fyzické tělo, modlitby očistí mentální tělo a energetická cvičení očistí astrální tělo. Tato silná transformační síla nás přiměje dotáhnout věci do konce. Nepouštějme se do nejasných záměrů a věnujme se sebepoznání. Symbolem dne je ohnivý meč, páteř, koruna a labyrint. 

Luna ve Štíru

Dorůstající Luna se nachází ve znamení Štíra. Vliv má na pohlavní orgány a močové cesty. Vaše tělo volá po zvýšené dávce železa a vitaminu C. Na železo jsou bohatá játra nebo čočka. Na problémy s močovými cestami zas doporučujeme brusinky, které je pročistí a povzbudí. Dopřejte si také sedací koupel.

zajímavost dne

21. červen roku 1981 byl bývalým francouzským ministrem kultury Jackem Langem vyhlášen EVROPSKÝM DNEM HUDBY. Vedla ho k tomu nespokojnost, jak mladí lidé tráví svůj volný čas. Tento den je po celé Evropě uznávaným a u této příležitosti se konají v parcích, na ulicích, námětích a jiných volně přístupných místech různé hudební akce a koncerty.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2021, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web pouľívá k poskytování sluľeb, personalizaci reklam a analýze návątěvnosti soubory cookie. Pouľíváním tohoto webu s tím souhlasíte.