MENU
Home - Detail dne

středa
13
listopad

svátek slaví Tibor

Mužské křestní jméno latinského původu. Vzniklo ze slova Tibertius, což je označení pro obyvatele starodávného města Tibur. Vykládáme jako muž pocházející z Tiburu. V posledních letech zaznamenáváme spíše ojedinělý výskyt. Domácí podoby: Tiba, Tibek, Tiborek, Borek, Borča.
Autoritativní muž, který v žádném případě nereaguje na příkazy. Zkusíte-li to s ním ovšem po dobrém, máte šanci, že uspějete. Jeho případná partnerka by měla být vybavena dostatečnou mírou diplomacie, jinak jí zcela reálně hrozí, že se ji bude snažit předělat ke svému obrazu. Může si zvolit jakoukoli profesi, v pozici podřízeného zaměstnance ale nebývá příliš úspěšný, mnohem lépe se mu daří ve vedoucí funkci nebo v samostatném podnikání, kde uplatní svoji originalitu.
vyhledat význam jména:

16. lunární den

Dnešním dnem vládne harmonie, čistota a spravedlnost. Uveďme svoji mysl a tělo do rovnováhy! Namísto rozčilování, křiku a zloby si udělejme pohodu a maximálně si užívejme příjemné vlny klidu a pohody. Toku harmonické energie dopomůžeme očistou, cviky a meditací. Nechejme čistotu, aby nás prostoupila od chodidel až po temeno hlavy. Starostem se postavme s vyrovnaným klidem a vše se vyřeší k naší spokojenosti. Symbolem dne je motýl, holubice a Psýché.

Měsíc vstupuje do Blíženců

Dneska v 9:46 se ubývající Luna přestěhuje ze znamení zemského Býka do znamení vzdušných Blíženců. Vliv má na hrdlo a štítnou žlázu. Během dne vás mohou přepadnout chmury, snažte se jim ale nepodléhat. Věci neberte tak vážně, naopak se zkuste zasmát problémům i sami sobě. Smích je nejlepší lék!

zajímavost dne

Dnes je výročí narození nejslavnějšího slezského zbojníka Ondráše. K jeho životu se váže řada pověstí, zejména o jeho ukrytých naloupených pokladech. Jedna z nich je, že ho schoval na Velkém Stožku spolu s knihou zaklínadel, o Velkém pátku našli tři horalové. Kotlík s pokladem byl na ně ale moc těžký, takže ho nemohli odnést.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2019 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.