Home - Detail dne

čtvrtek
5
srpen

svátek slaví Kristián

Mužské křestní jméno řeckého původu. Podobně jako Kristýna vychází ze slova "christianos", čili křesťan neboli zasvěcený Kristu. U nás jej nejvíce proslavil fenomenální Oldřich Nový ve stejnojmenné meziválečné komedii režiséra Martina Friče. Ve světě bývalo oblíbeným jménem dánských králů. Domácí podoby: Kristiánek, Kris, Kristek.
Inteligentní a citlivý muž, který umí zapůsobit na ženy. Zná jejich touhy a dokáže je beze zbytku naplnit, za což je jimi milován a obdivován. Nemá rád násilí, proti zlu bojuje vtipem a bystrostí, což mu pomůže uspět v nejedné vyhrocené situaci. Bývá obdařen mnoha talenty, často se vydává na uměleckou dráhu. Při narození ve znamení Raka může projevovat tendenci utápět se v sebelítosti.
vyhledat význam jména:

27. lunární den

Nám přináší hledání sebe sama a skrytá poznání! Svou střízlivou myslí a duchem otevřeme cestu k mimořádným znalostem. Prožijme den v harmonii s ostatními i se sebou. Vysoké tóny hudby stimulují vyšší čakry, které nás spojí s vesmírem a jeho poselstvími. Obohaťme se porozuměním nejvyšší spravedlnosti. Zbavujeme se iluzí a předáváme druhým svoje zkušenosti. Při meditaci v tichosti můžeme odhalit tajemství. Je lepší se dnes vyhnout lékům. Symbolem dne je žezlo, trojzubec a koráb. 

Luna v Raku

Ubývající Měsíc najdeme ve znamení vodního Raka. Ovlivňuje proto žaludek a mléčné žlázy. Pro zpevnění poprsí byste si ho měli denně osprchovat studenou vodou. Pamatujte si, že čím více budete jíst, tím větší budete mít i chuť k jídlu, protože žaludek se umí roztáhnout. Dnes vynechejte mytí vlasů.

zajímavost dne

Dnes má svátek sv. Nonna. Byla to velmi vzdělaná, statečná, duchaplná a zbožná žena, držela půsty a nikdy se nepoddávala malomyslnosti. Podporovala vdovy a sirotky, žila skromně a pokora s láskou patřily mezi její hlavní ctnosti. Proto je dnes vhodný den na držení půstu a na poslání příspěvku charitě.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2021, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.