Home - Detail dne

středa
17
leden

svátek slaví Drahoslav

Mužské křestní jméno slovanského původu s poměrně jasným významem. Vykládáme jako muž, kterému je drahá sláva, slavný nebo milovaný. Daleko víc než v ČR je oblíbené např. na Balkáně. Domácí podoby: Drahoš, Dráža, Drahošek, Drahuš, Sláva, Slávek.
Velmi často inklinuje k umění, může se stát oblíbeným hercem, režisérem či spisovatelem. Pokud se mu přece jen nepoštěstí vydat se na uměleckou dráhu, hledá často uplatnění v profesi, která se alespoň okrajově dotýká kultury. Jeho hlava bývá neustále plná nápadů, které si žádají pokud možno okamžitou realizaci. Je to opravdu pozitivní osobnost, inteligentní a plná energie. Mezi přáteli bývá oblíbený, protože mu nechybí smysl pro humor a rozhodně si s ním mají vždycky o čem povídat.
vyhledat význam jména:

1. lunární den

Trvá od novoluní do prvního východu Měsíce po novoluní. Tento šťastný den je ideální pro nové začátky, neboť je čistý a vše teprve začíná.  Věnujme se duchovní očistě, nejlépe skrze oheň. Hleďme do plamene, mysleme na nepotřebné věci ve svém životě a odevzdejme je ohni. Po očistě přejděme k vizualizaci svých přání, která mají tendenci se zhmotňovat. Dbejme proto na pozitivní myšlenky! Věnujme se činnostem, které nás duševně pozvednou. Symbolem dne je lucerna, lampa a třetí oko.

Měsíc vstupuje do Vodnáře

Ve 3:16 ráno nastane novoluní, během něhož je vhodné držet půst a snažit se o očistu organismu, který se nyní lépe zbavuje škodlivin. Volte především rostlinou stravu, třeba zeleninové polévkám dodržujte pitný režim a snažte se odpočívat a relaxovat. Luna se v 9:32 přesune z Kozoroha do Vodnáře.

zajímavost dne

Dnes by měl narozeniny Robert Fludd. Byl to lékař alchymista. V Londýně založil alchymistické laboratorium. Ve svém díle spojuje alchymii s astrologií, hermetismem a kabalou ale i s lékařstvím a experimentální přírodovědou. Slavné jsou i jeho disputace s Johannesem Keplerem o vědeckých a hermetických cestách k poznání.

STAŇTE SE ČLENEM ASTROKLUBU!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

Spolupracujte s námi. Horoskop 2018 © 2009 - 2018. Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, platmobilem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.