MENU
Home - Detail dne

pátek
20
září

svátek slaví Oleg

Mužské křestní jméno, které zní velmi slovansky, přitom ale pochází z drsné Skandidávie. Bylo odvozeno ze jména Helgí, které znamená svatý, ten, kdo přináší spásu nebo zdravý, popř. silný. U nás najdete pouhých 350 jeho uživatelů. Domácí podoby: Olešek, Olan., Olin.
Ambiciózní muž, který se nezalekne žádných překážek. Je nesmírně komunikativní, při své cestě vzhůru si však dává pozor na to, aby se k lidem nechoval bezohledně, což mu vynese pověst velmi oblíbeného společníka. Nechybí mu inteligence a obdivuhodná citlivost, s níž dokáže naslouchat problémům druhých. Ve všem, co dělá, za sebou potřebuje cítit podporu rodiny, tento zájem a péči svým blízkým ale náležitě vykompenzuje. Většinou mu v životě vychází všechno tak, jak si to v mládí naplánoval.
vyhledat význam jména:

21. lunární den

Patří spravedlnosti a odvaze! Má dynamickou energii, která nám dá kuráž postavit se výzvám. Udělejme rozhodnutí, která nás mohou ovlivnit na celý život. Vyjděme ven a nechme se energií větru posunout vpřed. Přijímejme zodpovědnost, nebojme se dávat sliby a plnit povinnosti. Buďme v pohybu a najděme v sobě rytířské vlastnosti. Zaměřme pozornost na naši sedmou čakru na temeni hlavy. Tím ji aktivujeme pro spojení s vesmírem - naším Vyšším Já. Symbolem dne je kůň, stádo a kočár. 

Luna v Blížencích

Ubývající Měsíc najdeme v souhvězdí Blíženců. Bude ovlivňovat ruce a horní cesty dýchací. Vašim rukám udělá dobře parafínový zábal a profesionální manikúra. Zbavte se stresu tak, že si stoupnete a předpažíte. Dlaně nechte směřovat dopředu, zatímco zavřete oči a nadechnete se a při výdechu připažte.

zajímavost dne

Dnes býval v Jižní Americe oslavován Quetzalcoatl. Byl to aztécký bůh, který měl podobu bílého hada s vousy. Jako jeden z mála jejich bohů byl považován za hodného. Podle legendy naučil svůj lid, jak pěstovat kakaovník a jak připravovat nápoj Tchocoatl. Lidstvo mu prý vděčí za kakaové boby a čokoládu.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2019 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, ES PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.