Home - Detail dne

středa
10
srpen

svátek slaví Vavřinec

Mužské křestní jméno latinského původu. Vychází ze jména Laurentius, které je odvozeno od názvu starověkého římského města Laurentum (nebo také Loreto). Vykládáme jako laurentský či pocházejí z Laurenta. Přeneseně též vítězný nebo ověnčený vavřínem - z latinského slova "laurus", což znamená vavřín. U nás se používá velmi ojediněle. Domácí podoby: Vavřineček, Vávra.
Pokud netoužíte po tom, aby vám z dítěte vyrostl samotářský a nerudný jedinec, rozhodně mu toto jméno nedávejte. Numerologové navíc tvrdí, že má velmi negativní vibrace. Muž tohoto jména bývá většinou intelektuálně založen a disponuje dokonalým všeobecným přehledem a rozsáhlými znalostmi. I když na první pohled vypadá spíše jako suchar, občas překvapí svérázným smyslem pro humor.
vyhledat význam jména:

14. lunární den

Dnes se otevírá Třetí oko! Jde o energetický bod uprostřed čela. Tato šestá čakra propojuje minulost, přítomnost a budoucnost. Pokud se nám ji povede otevřít, pomůže nám prozřít a získat spoustu informací z hůře dostupných zdrojů. Třetí oko souvisí s intuicí, logikou a jasnovidectvím. Můžeme vidět auru a různé jindy skryté věci. Čtěme, studujme a věnujme se manuální činnosti, která nám pomůže se realizovat. Vyvarujme se ale praktikování magie. Symbolem dne je trubka a povolání.

Luna v Kozorohu

Měsíc dorůstá a nachází se ve znamení Kozoroha. Působí na kolena, kyčle, klouby, vazy, šlachy, kostru, pohyb a kůži. Přízemí dnes nastane v 19:00, to znamená, že Měsíc bude nejblíže Zemi. Vhodné jsou pleťové masky, ať už ty kupované, nebo doma vyrobené. Pro stav kostí, kloubů a zubů je důležitý vitamín D. Můžete ho získat ze slunečního záření nebo konzumací tučných ryb. Zajděte si na masáž nohou, velmi jim ulevíte od napětí a bolestí. Nezapomínejte na pravidelný pohyb, ať už cvičení nebo chůzi.

Astrojídelníček
Oloupejte a nakrájejte zelí, papriky, cuketu, pórek a rajčata. Osmahněte cibulku a zeleninu na ni nasypte. Osolte a přidejte koření podle chuti. Až zelenina změkne, použijte ji jako přílohu k těstovinám, bramborám nebo bramborové kaši. Získáte tak jednoduchý a rychlý oběd. Nepřidávejte ovšem maso.

zajímavost dne

Dnes by oslavil narozeniny král Jan Lucemburský. Lucemburkové odvozovali svůj původ od víly Meluzíny. Meluzína měla hadí ocas a její manžel jí nesměl vidět v sobotu v lázni. On ale slib porušil a Meluzína se změnila celá v hada. Meluzína později fungovala jako ochránkyně Lucemburského rodu a občas se zjevovala.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2022 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.