Home - Detail dne

čtvrtek
6
srpen

svátek slaví Oldřiška

Ženské křestní jméno německého původu. Vychází ze jména Uoldarých, z něhož postupně vznikl Ulrich, Oldřich a následně i Oldřiška. Je složeninou ze slov "uodalo", čili dědičný statek a "reich" - bohatý. Významově vykládáme jako bohatá dědička. U nás není příliš rozšířené. Domácí podoby: Ola, Olda. Oldinka, Olina, Oldra. Oluše.
Nositelky tohoto jména bývají věčně nespokojené bez ohledu na to, jaký směrem se jejich život vlastně ubírá. Většinou mají neodbytný pocit, že ke skutečnému štěstí toho potřebují mnohem víc, než mají, mnohdy se ale hluboce mýlí. Chybí jim jakékoli ambice a nejvíce jim vyhovuje, mohou-li se pohybovat pouze ve svých zajetých kolejích. Občas postrádají nadhled, který potřebují k tomu, aby se uměly správně rozhodnout.
vyhledat význam jména:

18. lunární den

Dnes vládne sebereflexe, sebepoznání a sebekritika. Nastavujeme si zrcadlo - náš zevnějšek ukazuje náš vnitřní svět. Ten se odráží ve všem, co se kolem nás děje, a my tak můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme. Shoďme masku a spatřeme se takoví, jací skutečně jsme. Bez egoismu a ješitnosti. Očistěme své tělo i mysl. Podívejme se na sebe v zrcadle, jako by tam byl někdo jiný a přijměme ho s láskou. Symbolem dne je zrcadlo, opice, led a Aspid (vampýr).

Luna v Rybách

Couvající Měsíc najdeme ve znamení Ryb. Vliv má na nohy a lymfatický systém. Starejte se o svoje nohy, které vás každý den nosí. Zaslouží si pravidelnou pedikúru i důkladnou masáž. Velice vhodné jsou masáže, které dokáží v těle rozproudit lymfu. Dobrou volbou je samozřejmě i reflexní masáž chodidel.

zajímavost dne

Dnes je významný den pro Indiány z kmene Čerokézů. Oslavují totiž bohyni Země Elihino a bohyni Slunce Igaehidro, proto pořádají několik ceremonií. Čerokézové byli vždy rozvinutá společnost s bohatými tradicemi, vlastním písmem a ojedinělou kulturou. Jejich společenství udělal přítrž až příchod „bílého muže“.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.