Home - Detail dne

pátek
23
březen

svátek slaví Ivona

Ženské křestní jméno pravděpodobně německého původu. Pochází ze starogermánského "ív" nebo "íwe", čili tisový luk, případně lučištník. U nás poměrně oblíbené. Domácí podoby: Ivonka, Ivka, Iva, Ivanka, Ivuška, Ivulka.
Nomenologové doporučují změnu jména na Ivanu, pak se jeho nositelce povede v životě mnohem lépe. Většinou se u ní střídají nálady jako na běžícím pásu a není se co divit, žít s permanentním pocitem, že vám něco důležitého schází, jistě není moc příjemné. Několikrát začíná znovu od úplného začátku, protože se jí podaří selhat těsně před cílem. Důležité ale je, že to nevzdává a bojuje. V příznivější astrologické konstelaci to bývá zajímavá osobnost, u níž se snoubí přirozený intelekt s křehkým ženským půvabem.
vyhledat význam jména:

7. lunární den

V tento magický den se projevují přírodní živly, astrální bytosti a duchové. Můžeme se na ně napojit pomocí meditace. Svěřme se jim s našimi starostmi, budou nám naslouchat. Každé vyřčené slovo bude mít obrovskou moc. Neříkejme ani nemysleme proto na nic zbytečného a bděme, aby naše slova byla čistá. Mluvme upřímně, na rovinu a s pozitivní myslí. Jinak si spravedlivě přivodíme kašel. Uvolňujme si krční čakru masáží. Symboly dne jsou žezlo, korouhev, klíč a bůh Sraoshi. 

Luna v Blížencích

Přibývající Měsíc ve znamení Blíženců působí na paže, ruce, dýchání, průdušky a horní cesty dýchací. Při obtížném dýchání se soustřeďte na rovný postoj a hned uvidíte, že to půjde lépe. Pomůže také sauna nebo koupele s mentolovými oleji. Pokud na sobě cítíte známky nachlazení, doplňte vitamin C.

zajímavost dne

Tento den slavil narozeniny německý psycholog a filosof Erich Fromm narozený v roce 1900. Fromm se zabýval především otázkou zla, chtěl zjistit, odkud se v člověku zlo bere, protože nevěřil, že se člověk jednoduše rodí dobrý, nebo zlý. Velkým tématem pro něj bylo také odcizení člověka v současné materialistické společnosti. Myšlenky na toto téma sepsal ve své slavné knize Mít nebo být.

STAŇTE SE ČLENEM ASTROKLUBU!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2018. E.M.A. Europe sro, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Astrohled, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.