Home - Detail dne

úterý
17
červenec

svátek slaví Martina

Ženské křestní jméno, které pochází z latiny. Jeho význam souvisí především s Martem, římským bohem války. Vyvinulo se z římského přídavného jména "Martinu", tedy patřící Martovi nebo náležící bohu války. Přeneseně lze také vyložit jako bojovná nebo bojovnice. Domácí podoby: Marťa, Martinka, Marťuška, Martička, Marta.
Příjemná tvářička, která dokáže mužům pěkně poplést hlavy. Přitom je ale cílevědomá a nečiní jí nejmenší problémy dosáhnout vysokoškolského titulu. Ve společnosti bývá oblíbená pro svou kamarádskou povahu.V Rybách a v Beranu mívá často umělecké sklony. Díky svému bojovnému naladění se také dobře uplatní ve sportovních oborech. Do manželství se příliš nehrne, rodinu většinou zakládá až v pozdějším věku.
vyhledat význam jména:

6. lunární den

Žijme v přítomném okamžiku, teď a tady, a čerpejme z něj radost! Den spojený s krásnou, láskou, intuicí a příjemnými smyslovými vjemy podpořme muzikoterapií a aromaterapií. Pronášejme užitečná slova, kterým přeje vesmírná energie. Nejlépe přání a sny. Žádné pomluvy a soudy. Hledejme odpuštění, milosrdenství a pokoru. Energie přejí proroctví, jasnovidectví a telepatii. Předtuchy nás nezklamou. Praktikujme dechovou jógu kvůli dýchacím cestám. Symbolem dne je jeřáb, mraky a duha. 

Měsíc vstupuje do Vah

Luna přibývá a přesouvá se ze znamení Panny do znamení Vah ve 21:42. To působí na trávicí ústrojí, slezinu, slinivku břišní, střeva a též nervový systém. Udržujte si optimistickou náladu, velmi vám to pomůže při zlepšení zdravotního stavu. Zkuste smích, přestože vám zrovna do smíchu nebude. Je to dobré pro lepší náladu a v boji proti depresím, ale také jako masáž na žaludek a střevní trakt. Navíc se vyplaví endorfiny, což jsou hormony štěstí a působí proti bolesti. Ať již duševní nebo fyzické.

zajímavost dne

Dnes je výročí úmrtí Vojtěcha z Pernštejna. Byl to český šlechtic a nejvyšší hofmistr Království českého. Vojtěch z Pernštejna odsoudil k smrti vražedkyni Kateřinu Bechyňovou z Lažan, která ho ale proklela a on skutečně brzy na to za zvláštních okolnosti zemřel. Příčinnou smrti bylo spíš požití námelu než kletba.

STAŇTE SE ČLENEM ASTROKLUBU!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2018. E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracovani cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Astrohled, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.