Home - Detail dne

neděle
19
květen

svátek slaví Ivo

Mužské křestní jméno, které pochází buď ze starogermánštiny anebo z některého keltského jazyka. Významově vychází ze slova "iv" nebo "iwa", což znamená tisový luk nebo lučištník. Jiní nomenologové se ovšem přiklánějí k teorii, že vzniklo ze slovanského jména Ivan, tedy milostivý bůh. Poměrně oblíbené jméno, které patří v ČR ke stálicím. Domácí varianty: Ivoš, Ivča, Ivan, Ivon, Ivonek.
Ačkoli ostatním může připadat trochu pomalejší, za jeho čelem se skrývá bystrý intelekt. Na rozdíl od jiných necítí potřebu honit se za úspěchem a vychutnává si život plnými doušky. Pro svůj svérázný smysl pro humor je ve společnosti značně oblíben, dokonce často přebírá roli jakéhosi místního šaška a baviče. Nedokáže dlouhodobě žít v příliš konfliktním prostředí.
vyhledat význam jména:

16. lunární den

Dnešním dnem vládne harmonie, čistota a spravedlnost. Uveďme svoji mysl a tělo do rovnováhy! Namísto rozčilování, křiku a zloby si udělejme pohodu a maximálně si užívejme příjemné vlny klidu a pohody. Toku harmonické energie dopomůžeme očistou, cviky a meditací. Nechejme čistotu, aby nás prostoupila od chodidel až po temeno hlavy. Starostem se postavme s vyrovnaným klidem a vše se vyřeší k naší spokojenosti. Symbolem dne je motýl, holubice a Psýché.

Měsíc vstupuje do Střelce

Dnes ve 3:28 se Měsíc přesune ze souhvězdí Štíra do souhvězdí Střelce. Zapůsobí na pohlavní orgány, močové cesty a na sexualitu. Sexuální energii můžete podpořit lehkým cvičením, kdy budete postupně uvolňovat a stahovat svaly pánevního dna. Také se vyhněte alkoholu, cigaretám i nezdravému přejídání.

zajímavost dne

19. května 1802 založil tehdy ještě francouzský konzul Napoleon Bonaparte Řád čestné legie. Řád byl od počátku určen nejen pro vojáky, ale také civilisty, čímž se lišil od všech ostatních řádů. Z Čechů se tímto řádem pyšní např. bývalí prezidenti Edvard Beneš s Václavem Havlem či spisovatel Milan Kundera.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2019 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2019, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.