Home - Detail dne

středa
23
září

svátek slaví Berta

Ženské křestní jméno německého původu. Vychází ze slova "beraht", což znamená skvostná, zářící nebo skvělá. Dříve se využívalo také ve variantě Perchta, přičemž nejznámější historickou osobností tohoto jména se u nás stala strašidelná bílá paní Perchta z Pernštejna. Jeho obliba stále klesá. Domácí podoby: Bertička, Bertinka.
Inteligentní žena, která se ovšem příliš nehodí pro partnerský život. Pokud si přece jen pořídí nějaké potomky, příliš se s nimi nemazlí a raději je neúnavně seznamuje s nástrahami každodenního života. Ke štěstí potřebuje občas zažít nějaké vítězství, byť by to bylo pouze na domácím kolbišti. S pocitem, že je výjimečná, dokáže přivést k životu i takové záležitosti, jimž se ostatní většinou vyhnou velkým obloukem.
vyhledat význam jména:

7. lunární den

V tento magický den se projevují přírodní živly, astrální bytosti a duchové. Můžeme se na ně napojit pomocí meditace. Svěřme se jim s našimi starostmi, budou nám naslouchat. Každé vyřčené slovo bude mít obrovskou moc. Neříkejme ani nemysleme proto na nic zbytečného a bděme, aby naše slova byla čistá. Mluvme upřímně, na rovinu a s pozitivní myslí. Jinak si spravedlivě přivodíme kašel. Uvolňujme si krční čakru masáží. Symboly dne jsou žezlo, korouhev, klíč a bůh Sraoshi. 

Luna ve Střelci

Přibývající Luna se nachází v souhvězdí Střelce. Ovlivňuje díky tomu žíly a pohyblivost. Nohy vás nosí celý den, proto si zaslouží trochu vděku v podobě péče a pohlazení. Doma odpočívejte s nohama ve vyvýšené poloze, protože tím předejdete vzniku křečových žil, celulitidy a dalších nepříjemností.

zajímavost dne

Dnes je výročí úmrtí humanisty Michela de Montagne. Ve svém díle se mimo jiné zabýval problematikou smrti: „..nemějme nic často na mysli tak jako smrt. Je proto záhodno užívat života...“ Smrt není pro něj nic strašného, neboť živého se netýká, protože ještě žije, a mrtvého se už netýká, protože je mrtvý.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2020 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2020, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.