Home - Detail dne

neděle
26
září

svátek slaví Andrea

Ženské křestní jméno řeckého původu. Stejně jako jeho mužská varianta Andrej vychází z řeckého jména Andreas. Významově můžeme vyložit jako statečná, bojovná nebo odvážná. U nás poměrně rozšířené. Domácí podoby: Andy, Anďa. Andrejka, Ajka, Ája, Andruška.
Žena s osobitou přitažlivou tváří, která si musí všechno v životě zasloužit. Může dosáhnout významného úspěchu, nebude to ale bez práce. Životní bloky dokáže odbourat pozitivním přístupem ke všemu, co ji na světě potká. Většinou absolvuje několik problémových vztahů, než se jí podaří zakotvit v partnerství s tou pravou osobou. Někdy ovšem tolik štěstí nemá a pak zůstává sama. Vybírá si takové přátele, kteří respektují její životní prostor a vědí, že občas potřebuje samotu.
vyhledat význam jména:

20. lunární den

Je dnem Kruhu života, který nám umožňuje proměnu. Nabýváme novou energii a sílu k přijetí svojí transformace! Mocná energie nám dopomůže k nahlédnutí do zákonů vesmíru a k duchovnímu přerodu až k prožitku osvícení. Odmítněme veškeré pochybnosti, nic neřešme a vše se samo vyřeší za nás. Zůstaňme ještě doma, dopřejme si půst a rozdávejme pozitivní energii svým blízkým. Do ničeho velkého se zatím nepouštějme, doznívá působení devatenáctého lunárního dne. Symbolem dne je orel a sup.

Měsíc vstupuje do Blíženců

V 2:37 se couvající Luna přesouvá ze znamení Býka do znamení Blíženců. Vliv má na hrdlo a štítnou žlázu. Vyhýbejte se hluku a příliš rušným místům, sami se zbytečně nerozčilujte. Pokud dostanete horečku, vyzkoušejte jednu babskou radu, kdy namočíte ponožky do octa a navléknete si je studené na nohy.

zajímavost dne

Dnes je výročí úmrtí české královny Žofie Bavorské. Jejím zpovědníkem byl Jan Nepomucký, který nechtěl jejímu manželovi vyzradit zpovědní tajemství. Byl za to umučen a hozen do Vltavy. Když vytáhli jeho tělo měl kolem hlavy rybičky, proto má na svatozáři hvězdy. Jeho jazyk neshnil v hrobě, protože udržel tajemství.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2021 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.