Home - Detail dne

sobota
4
prosinec

svátek slaví Barbora, Barbara

Barbora - Ženské křestní jméno pocházející z Řecka. Pojí se se slovem "barbaros", které vykládáme jako cizinec či cizinka. V přeneseném významu se jedná o člověka, kterému není rozumět či breptu. V ČR poměrně hojně rozšířené. Domácí podoby: Bára, Barka, Barča, Barunka, Bája, Bájinka, Baruška, Barborka.
Touží po vlastní individualitě a zatím je dnes a denně strhávána do víru povinností a neodkladné práce. Toto její nastavení poněkud zmírní zkrácení na Báru. Žije v neustálém vnitřním napětí, které nedokáže ventilovat směrem ven, ale hromadí ho v sobě. Jednoho krásného dne pak může vybuchnout jako přetopený kotel a vezme s sebou vše, co se bude v tomto okamžiku nacházet v jejím dosahu. Celý život touží po změně vlastního osudu.

Barbara - Ženské křestní jméno, které stejně jako Barbora pochází z řeckého slova "barbaros". I význam je stejný, tedy cizinka nebo ta, jíž nejde rozumět. V této úpravě je oblíbené spíš v anglicky mluvících zemích, u nás se s ním setkáme opravdu výjimečně. Domácí podoby: Barbarka, Barunka, Bára, Bája, Baruška, Baruš, Bájinka.
Stačí jedno rozdílné písmenko a hned je to někdo úplně jiný. Neobyčejně silná žena, která toho hodně dokáže, má-li k tomu vytvořeny odpovídající podmínky. Umí být přirozeně obětavá a pečující, ale zároveň si dokáže uchovat i určitou míru zdravého sobectví, aby se mohla věnovat také svým snům. Její vystupování v sobě zahrnuje prvky jisté noblesy. Většinou si uchovává krásu a eleganci až do pozdního věku.
vyhledat význam jména:

1. lunární den

Trvá od novoluní do prvního východu Měsíce po novoluní. Tento šťastný den je ideální pro nové začátky, neboť je čistý a vše teprve začíná.  Věnujme se duchovní očistě, nejlépe skrze oheň. Hleďme do plamene, mysleme na nepotřebné věci ve svém životě a odevzdejme je ohni. Po očistě přejděme k vizualizaci svých přání, která mají tendenci se zhmotňovat. Dbejme proto na pozitivní myšlenky! Věnujme se činnostem, které nás duševně pozvednou. Symbolem dne je lucerna, lampa a třetí oko.

Luna ve Střelci

Přesně v 8:43 nastane Novoluní a Měsíc se nachází v souhvězdí Střelce. V 11:00 pak můžeme očekávat přízemí. Luna bude mít vliv na pohyblivost a žíly. Pokud trpíte na celulitidu a rozšířené žilky, nechte si je odstranit. Hýbejte se a zlepšujte svoji fyzickou kondici, čímž se vyplavuje hormon štěstí.

zajímavost dne

Dnes oslavovali Řekové bohyni Athénu. Jedná se o bohyni moudrosti, vítězné války, statečnosti, práva, spravedlnosti ale i umění. Athéna představuje oduševnělou krásu, moudrost a sílu. Byla dcerou nejvyššího boha Dia, který ji velmi miloval. I ona byla neustále v otcově blízkosti, neprovdala se a zůstala pannou.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2021 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.