Home - Detail dne

čtvrtek
17
leden

svátek slaví Drahoslav

Mužské křestní jméno slovanského původu s poměrně jasným významem. Vykládáme jako muž, kterému je drahá sláva, slavný nebo milovaný. Daleko víc než v ČR je oblíbené např. na Balkáně. Domácí podoby: Drahoš, Dráža, Drahošek, Drahuš, Sláva, Slávek.
Velmi často inklinuje k umění, může se stát oblíbeným hercem, režisérem či spisovatelem. Pokud se mu přece jen nepoštěstí vydat se na uměleckou dráhu, hledá často uplatnění v profesi, která se alespoň okrajově dotýká kultury. Jeho hlava bývá neustále plná nápadů, které si žádají pokud možno okamžitou realizaci. Je to opravdu pozitivní osobnost, inteligentní a plná energie. Mezi přáteli bývá oblíbený, protože mu nechybí smysl pro humor a rozhodně si s ním mají vždycky o čem povídat.
vyhledat význam jména:

11. lunární den

Probouzí se hadí síla Kundalini. Je stočená do klubíčka jako had u první čakry na spodním konci páteře. Aktivovaná stoupá páteří vzhůru a pročišťuje čakry od blokací. Uvolníme ji kombinací cvičení. Půst očistí fyzické tělo, modlitby očistí mentální tělo a energetická cvičení očistí astrální tělo. Tato silná transformační síla nás přiměje dotáhnout věci do konce. Nepouštějme se do nejasných záměrů a věnujme se sebepoznání. Symbolem dne je ohnivý meč, páteř, koruna a labyrint. 

Měsíc vstupuje do Blíženců

Luna dorůstá a ve 2:00 ráno se přesouvá z Býka do znamení Blíženců. Na bolesti krční páteře zaberou cviky: kroužení rameny vpřed a vzad, zdvihání a klesání rameny. Pak položte ruce dlaněmi na ramena tak, aby prsty směřovaly k lopatkám a lokty dopředu. Hlavou pohybujte vodorovně dopředu a dozadu.

zajímavost dne

Dnes by měl narozeniny Robert Fludd. Byl to lékař alchymista. V Londýně založil alchymistické laboratorium. Ve svém díle spojuje alchymii s astrologií, hermetismem a kabalou ale i s lékařstvím a experimentální přírodovědou. Slavné jsou i jeho disputace s Johannesem Keplerem o vědeckých a hermetických cestách k poznání.

banner 2015


DOPORUČUJEME


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2018. E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2019, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.