Home - Detail dne

úterý
29
listopad

svátek slaví Zina

Ženské křestní jméno pocházející z Řecka. Vzniklo ze jména Zénais, které je odvozeno od nejvyššího boha Dia a znamená božská. K nám zřejmě doputovalo oklikou přes Rusko jako domácí verze jména Zinaida. Další teorie říká, že se vytvořilo odtržením koncovky některých jmen. Jeho nositelek žije v ČR kolem pěti set. Domácí podoby: Zinka, Zinečka, Zinuška, Zinuš, Zinča, Zinočka, Ziňulka.
Energická flexibilní dáma, která se nezalekne žádné situace. Vždy má v zásobě náhradní plán, a pokud nevyjde ani ten, okamžitě nachází další nouzové řešení. Ideálně se osvědčí při krizových stavech, její organizační talent je nedocenitelný. Navíc si dokáže uchovat chladnou hlavu a tam, kde jiní selhávají, se rozhodně nehroutí. Nemá však úplně jasno v otázce svého životního směřování.
vyhledat význam jména:

7. lunární den

V tento magický den se projevují přírodní živly, astrální bytosti a duchové. Můžeme se na ně napojit pomocí meditace. Svěřme se jim s našimi starostmi, budou nám naslouchat. Každé vyřčené slovo bude mít obrovskou moc. Neříkejme ani nemysleme proto na nic zbytečného a bděme, aby naše slova byla čistá. Mluvme upřímně, na rovinu a s pozitivní myslí. Jinak si spravedlivě přivodíme kašel. Uvolňujme si krční čakru masáží. Symboly dne jsou žezlo, korouhev, klíč a bůh Sraoshi. 

Luna ve Vodnáři

Luna dorůstá a nachází se ve znamení Vodnáře. Působí na lýtka, kotníky, holeň, patu, bérce a žíly. Podívejte se, zda správně sedíte. Seďte vzpřímeně na celé hloubce sedačky, nekrčte se a opřete si záda. Nohy dejte mírně od sebe, celá chodidla jsou na zemi, temeno hlavy lehce vytahujte nahoru, ramena nechte uvolněná. Při sprchování využívejte střídavě teplou a studenou vodu, odpočívejte s nohama nahoře a nezůstávejte dlouho ve stejné poloze. Ulevíte tímto křečovým žilám. Vhodné je také plavání.

Astrojídelníček
Na pánvi rozehřejete máslo a přidejte oloupanou a pokrájenou cibuli. Tu necháte zesklovatět a přidáte kukuřici. Poté vmícháte měkký sýr, parmazán a klidně i další druhy sýrů. Nakonec přilijete smetanu a ještě chvilku povaříte. Jako přílohu zvolte čerstvý zeleninový salát nebo barevné těstoviny.

zajímavost dne

Ve starověkém Egyptě byla dnes uctívána bohyně Hathor. Hathor byla původně ztělesněním Mléčné dráhy, ta byla vnímána jako mléko, které se rozlilo z vemena božské krávy. Harthor proto bývá zobrazována s hlavou krávy. Původ jejího kultu není znám, působila po celém Egyptě, její nejslavnější chrám se nachází v Dendeře.


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

© 2009 - 2022 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2022, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze náv?těvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.