Home - Detail dne

čtvrtek
19
leden

svátek slaví Doubravka

Ženské křestní jméno slovanského původu. S největší pravděpodobností bude odvozeno od slova "doubrava", což znamená dubový háj nebo les. Vykládáme jako lesní žena, žena z lesa. U nás se objevuje spíš výjimečně. Domácí podoby: Doubra, Dobra, Dobrunka, Duběnka, Dubča.
Jméno jako vystřižené z románu pro ženy. A takový mívá většinou jeho nositelka život, čekají na ni zajímavé příběhy se šťastnými konci. Už od dětství projevuje estetické cítění, krása je pro ni v životě nadmíru důležitá. Ráda cestuje, a kdyby měla tu možnost, projela by celý svět. Ve vztazích občas naráží na problémy, někdy očekává mnohem více citu, než jí protistrana dokáže poskytnout. Miluje lidi i přírodu, a pokud na to má podmínky, chová doma hned několik zvířat.
vyhledat význam jména:

22. lunární den

V tomto magickém dni získejme moudrost a poznejme skryté informace! Naše věštecké schopnosti se dnes prohlubují v plné síle a v lehkosti. Pusťme se do čtení z karet, zkusme automatickou kresbu či otevřeme svou mysl andělům a naslouchejme vnitřnímu hlasu. Všímejme si, co se nám symboly a čísla kolem snaží sdělit. Dnes poznáme, co je pro nás dobré či špatné. Buďme nápomocni blízkým.  A zvlášť těm, kteří nemají naše nadání. Symbolem dne je Slon Ganéša, svitek a klíč. 

Měsíc vstupuje do Štíra

Couvající Luna přejde z Vah do Štíra ve 23:09. Ve 23:13 začíná II. čtvrt. Péči věnujte pleti i tělu. Masáží hrubou žínkou ve směru hodin bojujte se striemi a celulitidou, ošetřete je vhodným olejem či krémem. Navštivte kosmetický salón, vyčistěte pleť, upravte vlasy a uvolněte se příjemnou koupelí.

zajímavost dne

Dnes by měl narozeniny Dógen Zendži. Byl to japonský zenový mistr, který do Japonska přenesl z Číny učení Sótó. Ve své době byl významnou postavou japonského náboženství i filosofie. Studoval buddhismus na hoře Hei. Později se vydal do Číny, kde u mistra Njodžóa studoval nauku Sótó, kterou později přenesl do Japonska.

 

Měsíční horoskop na ÚNOR

DOPORUČUJEME


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

Spolupracujte s námi. Horoskop 2017 © 2009 - 2016. Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.