Home - Detail dne

neděle
30
duben

svátek slaví Blahoslav

Mužské křestní jméno latinského původu. Ačkoli zní velmi slovansky, pochází z latinského Benedictus, tedy požehnaný či blahoslavený, a jeho původní kořeny zřejmě sahají až do hebrejštiny. Setkáme se s ním zřídka, v ČR žije v současnosti přibližně 700 mužů s tímto jménem. Domácí podoby: Sláva, Slávek, Bláha, Blažek, Blahoš, Bláža.
Řada nepříjemných životních strádání u něj často vyvolá zájem o náboženskou víru či esoterické vědy. Zkoumání duchovního rozměru života věnuje značnou energii a cílevědomě se pokouší najít uspokojivé odpovědi na svoje filozoficky zaměřené otázky. Někdy se ovšem věnuje zkoumání duchovního světa natolik intenzivně, že může propadnout euforickým náladám hraničícím až s fanatismem.
vyhledat význam jména:

5. lunární den

Pracujme s energií potravy, která se přeměňuje na energii astrální. Nesmíme hladovět, protože dnes organismus dobře tráví a dokonale zpracuje všechnu potravu! Řiďme se svými chutěmi, jaké potraviny zvolit. Bez šetření kupme vše a získejme z potravy velké zásoby energie. Dávejme pozor na ztráty. Dělejme změny v životě uvnitř i navenek. Očistěme se katarzí a nestyďme se vyplakat. S pravou příčinou slz pracujme pro docílení rovnováhy své duše. Symbolem dne je jednorožec. 

Měsíc vstupuje do Raka

Přibývající Luna se ve 3:48 přemístí z Blíženců do Raka. Ten ovlivňuje žaludek, žlučník, plíce a játra. Proto se vyhněte operacím těchto orgánů a raději dnes nepijte alkohol. Naopak si dejte jaterní čaj. Také není vhodný den na stříhání, ani mytí vlasů. Zacuchávaly by se a tvořily by se vám lupy.

zajímavost dne

Není snad nikdo, kdo by si nespojil 30. duben s pálením čarodějnic. Na noc z 30.4. na 1.5. připadal největší sabat Satanských kultů, jedná se proto o druhý největší satanský svátek. Tato noc, označována často jako Valpružina, byla považována za magickou, jelikož se měly slétat čarodějnice, otevírat jeskyně a zjevovat poklady.

 

STAŇTE SE V.I.P.!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

Spolupracujte s námi. Horoskop 2017 © 2009 - 2017. Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, platmobilem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.