Home - Detail dne

úterý
22
srpen

svátek slaví Bohuslav

Slovanské mužské křestní jméno, jehož význam dokážeme lehce odvodit i bez znalosti jeho kořenů. Vykládáme jako Bohu sláva nebo budiž bohu sláva. Původně se jedná o překlad z řeckého Timoteus. Domácí podoby: Bohuš, Božek, Bohouš, Bohun, Bohoušek, Slávek, Sláva.
Tvůrčí osobnost, která se často uchytí v umělecké sféře nebo v politice. Udělá všechno pro to, aby si mohla užívat života na výsluní, šedá a nudná zákoutí ji příliš nelákají. Bohužel ale většinou nezná míru, buď je v životě na vrcholu, nebo spadne na úplně dno, nic mezi tím. Pro rodinný život se moc nehodí, protože se projevuje značně despoticky a tím neustále narušuje vnitřní rovnováhu svých blízkých. Přátele si vybírají v raném mládí a zůstávají jim věrní.
vyhledat význam jména:

1. lunární den

Trvá od novoluní do prvního východu Měsíce po novoluní. Tento šťastný den je ideální pro nové začátky, neboť je čistý a vše teprve začíná.  Věnujme se duchovní očistě, nejlépe skrze oheň. Hleďme do plamene, mysleme na nepotřebné věci ve svém životě a odevzdejme je ohni. Po očistě přejděme k vizualizaci svých přání, která mají tendenci se zhmotňovat. Dbejme proto na pozitivní myšlenky! Věnujme se činnostem, které nás duševně pozvednou. Symbolem dne je lucerna, lampa a třetí oko.

Luna v Panně

Po včerejším novoluní začíná Luna v Panně dorůstat. Přinese skvělý den pro péči o tělo i vlasy. Pokud se dnes necháte ostříhat, vlasy budou skvěle držet tvar. Dopřejte si také pleťovou masku a úpravu nehtů. Doma se vám bude dařit dělat důkladný pořádek, ukliďte si skříně a proveďte drobné opravy.

zajímavost dne

Dnes bývala ve starověké Číně uctívána bohyně Nu Kua. Byla to hrnčířka, která na hrnčířském kruhu vyrobila lidi ze žlutého jílu a z bahna. Ti ze žlutého jílu jsou vládci, šlechta a boháči. Lidé z bahna patří k nízkým sociálním vrstvám, žijí v chudobě a otroctví. Jednalo se o oblíbenou bohyni napříč celou společností.

 

STAŇTE SE V.I.P.!


Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)

Spolupracujte s námi. Horoskop 2017 © 2009 - 2017. Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, platmobilem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.